Gişede One Direction depremi
01.09.2013 21:06

 

Dünyaca ünlü İngiliz topluluk One Direction'ın konser görüntüleri, özel röportajlar ve kulis arkası görüntülerinden oluşan This is Us, hafta sonunda gişeleri salladı.

 

Box Office verilerine göre, 30 Ağustos Cuma günü gösterime giren This is Us isimli dökümanter,  büyük gişe hasılatı elde etti. Film, ABD sinemalarında 17 milyon, ABD dışındaki tüm ülkelerde 14 milyon 500 dolar olmak üzere toplamda 31 milyon 500 bin dolar gişe yaptı.

 

Bütçesi 10 milyon dolar olan film, şimdiden maliyetinin üç misli hasılatı elde etmiş oldu. 

 

Justin Bieber'ın konser videosu Never Say Never, 2011 yılında gösterime girmiş ve vizyonda bulunduğu tüm haftalar toplamında 98 milyon 441 bin 954 dolar gişe hasılatına ulaşmıştı.  

 

-This is Us

 

Grup üyelerinin Meksika’dan Japonya’ya, Londra’nın ünlü O2 arenasından daha pek çok yere uzanan dünya turnesi sırasında çekilmiş olan “One Direction: This is Us” mütevazı hayatlardan çıkıp, benzeri görülmemiş bir yükselişle şöhrete kavuşan ve hayranlarının desteğiyle  fenomene dönüşen müzik grubunun etkileyici öyküsünü anlatıyor.

 


 

Morgan Spurlock’ın yönettiği filmin yapımcılığını Simon Cowell, Adam Milano, Morgan Spurlock ve Ben Winston; yönetici yapımcılığını ise Richard Griffiths, Harry Magee, Will Bloomfield, Doug Merrifield, Jeremy Chilnick ve Matthew Galkin gerçekleştirdi.

Filmin görüntü yönetimi Tom Krueger’ın, kurgusu Pierre Takal’ın, orijinal müziği ise Simon Franglen’ın imzasını taşıyor.