Yine başı dertte!
04.09.2013 23:18


Kanadalı ünlü şarkıcı Justin Bieber'ın bu kez de yeni şarkısı olduğu iddia edilen bir parçanın Youtube'a konulması yüzünden başı derde girdi.

 

TMZ'nin haberine göre, Youtube'da Bieber'ın resmi hesabına benzeyen bir hesap açan ''muzip bir bilgisayar'' korsanı 19 yaşındaki genç şarkıcıya oyun etti. Sahte hesap aracılığıyla Justin Bieber'ın yeni parçası olarak anons edilen ve Youtube'a yüklenen ''Waht Se Wants'' isimli şarkıda ''zenci'' sözü de geçiyordu.

 

Haber kısa sürede yayılırken, Justin Bieber'ın siyahlara hakaret ettiği iddia edilerek büyük tepkiler gösterildi. Çok sayıda medya organında da yer alan haberlere yapılan yorumlarda siyahlar ve insan hakları savunucuları, genç yıldıza cephe aldı. 

Justin Bieber'ın sözcüleri, şarkının Bieber'a ait olmadığını, Khalil Underwood isimli bir şarkıcı tarafından söylendiğini, Bieber'ın bu parçaya ilişkin bir çalışmasının da olmadığını bildirdi. 

 

Şarkıyı Youtube'a koyan kişinin kimliğinin henüz tespit edilemediği belirtildi. 

 

İnsan hakları savunucuları, siyahlara ''nigger-zenci'' denilmesini doğru bulmuyor, bunun yerine siyahlar veya ''Afro American-Afro Amerikalı'', ''Afro British-Afro İngiliz'' gibi tanımlamalar kullanılıyor. Zenci sözü, küfürle eşdeğer kabul ediliyor.

 

Justin Bieber, bir Afro Amerikalı olan ünlü şarkıcı ve prodüktör Usher tarafından meşhur edilmişti. İki ünlü birlikte çalışmalar yapıyor, konserler veriyor, düetlerde bir araya geliyor ve Bieber'ın Usher'a büyük minnet borcu bulunuyor.