Karayip Korsanları hayranları üzülecek
11.09.2013 23:48

 

Karayip Korsanları-Pirates of the Caribbean serisinin hayranları bir süre daha bekleyecek. Serinin 2015 yılında izleyiciyle buluşması beklenen yeni filmi, ileri bir tarihe ertelendi.

 

Disney yapımı serinin yapımcısı Jerry Bruckheimer, Hollywood Reporter'a yaptığı açıklamada, Johnny Depp'in bir kez daha Kaptan Jack Sparrow'u canlandıracağı filmin prodüksiyonuna gelecek yıl başlanacağını duyurdu. 

 

Pirates of The Caribbean: Dead Men Tell No Tales adlı filmin senaryosu ve bütçesinin de buna göre şekilleneceğini dile getiren Jerry Bruckheimer, 2016 yılı yaz aylarını hedeflediklerini söyledi. Bruckheimer, "Herkesin seveceği bir taslağımız var ama senaryo hazır değil. Herkesin üzerinde hemfikir olduğu bir senaryo istiyoruz'' dedi. 

 

Jerry Bruckheimer, harika bir senaryonun her zaman güçlükle ortaya çıktığını ve bu yaz birçok filmin başarısızlığa uğramasından sonra herkesin daha dikkatli olduğunu ifade etti.  

 

Karayip Korsanları'nın yeni filmi için kararı alınan erteleme, Johnny Depp'in başrolünü üstlendiği Maskeli Süvari-The Lone Ranger isimli filmin gişe başarısızlığının ardından ortaya çıktı. 

 

 

                                  

 

 

-Tüm filmleri gişe rekoru kırdı

 

Serinin 2003 yapımı ilk filmi "The Curse of the Black Pearl (Siyah İnci'nin Laneti)",  Johnny Depp'e "Screen Actors Guild", "MTV Movie" ve "Empire" ödüllerinin yanı sıra Altın Küre, BAFTA ve Oscar adaylıkları getirmişti. 


2006'da yayınlanan "Dead Man's Chest (Ölü Adamın Sandığı)", 1 milyar dolar barajını en hızlı geçen film olmuştu. Film aynı zamanda, "Titanic" (1997) ve "The Lord of the Rings: The Return of the King (Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü)" (2003) filmlerinin ardından en çok hasılat yapan üçüncü film seçilmişti. 


Serinin üçüncü filmi "At World's End (Dünyanın Sonu)", 2007'de gösterime girmiş ve 962 milyon dolar ile gelmiş geçmiş en çok kazanan altıncı film olmuştu.

 

Karayip Korsanları serisinin 2011'de gösterime giren 4. filmi, "On Stranger Tides (Gizemli Denizlerde)", tüm dünyada 1 milyar dolarlık gişe başarısı yakalamıştı.