Rihanna'ya küfreden Türk kızı fenomen oldu
12.09.2013 18:32

 

Ünlü şarkıcı Rihanna'ya Twitter'da küfür yazan Büşra isimli Türk kızı dünyaca çapında ilginç bir şekilde fenomen oldu.

 

Büşra'nın bir nevi ''İnternet Mahir'' olmasına yol açan durum, Rihanna'nın Twitter 'dan kendisine yazdığı sözleri 31 milyon takipçisiyle paylaşması ile başladı. Kendi ismini görünce iltifat zanneden genç şarkıcının paylaştığı tweette Türkçe kaba küfürler vardı. 

 

Tweette sözleri Türkçe bilmediği için doğal olarak anlamayıp, ''Ne yazdığın önemli değil, ancak eminim yeni 'Pour it up' şarkımla alakalıdır. Yakında geliyor" notuyla paylaşan Rihanna, fena halde tufaya geldi. Tweet, 12 binin üzerinde retweet alırken, Rihanna'nın Türkiye'den hayranları onu uyarmaya çalıştı. 

 

 

                                        

 

Bu arada, Büşra'nın Twitter'da şöhreti arttı ve sayısız yeni takipçisi oldu. Kendisine, "Rihanna'yı twitter'da spamlamaya çalışan Türk kızı" ismi takılan Büşra, Rihanna'yı çok sevdiğini, ancak ''şaka yaptığını'' iddia etti.

 

Daha sonra, tuhaf biçimde,  "Rihanna tweetimi alıntı yapınca çok sevindi demişler yalan bunlar inanmayın. Yılmaz Morgül beni takip ettiği gün daha çok sevinmiştim" şeklinde tweet atan Büşra'nın paylaşımlarının aslında troll olduğu yorumları da yapıldı. 

 

 Fenomen olan Büşra, "Ben hala uyuyamadım, yatağın içinde gülmekten tepiniyorum" diyerek yaptıklarıyla çok eğlendiğini de ''yeni takipçilerine'' neşeyle aktardı.