''Şeytan-ı Racim'' sinemalarda
12.09.2013 20:12

 

Gerçek bir olaydan esinlenilerek beyazperdeye aktarılan korku filmi Şeytan-ı Racim izleyiciyle buluştu.

 

Yapımcısının farklı çekim teknikleri ve açılarla ''dünya standardında bir korku filmi'' olduğunu belirttiği Şeytan-ı Racim, korku türüne ilgi duyanlar tarafından merakla bekleniyordu. 

 

Arkın Aktaç'ın yönettiği filmin oyuncuları Altan Gördüm, Uğur Güneş, Ertunç Uygun, Kübra Balkan, Ayşe Tunaboylu.

 

 

 

Filmde olaylar şöyle gelişiyor:

 

İstanbul'da üniversitede okuyan iki ev arkadaşı Emrah ve Salih’in hayatları Salih’in Havas ilmine duyduğu merakla sonsuza kadar değişir.
Cinler aleminin ürkütücü varlıklarını kendi emri altına alarak isteklerini gerçekleştirmeleri için kullanmak isteyen Salih ve hiçbir şeyin farkında olmayan ev arkadaşı Emrah kendini bir anda bu korkunç döngünün içinde bulurlar. Emrah’ın hiç huzuru kalmamıştır. Her gece şiddetini daha da artıran kabuslar ve ürkütücü olaylar zinciri başlar.


Salih öteki alemin kapılarını açmış ve her şey kontrolden çıkmıştır. Kurtulmak istedikçe daha da derine batmaktadırlar. Emrah, okulunu bırakır ve ailesinin yanına İzmit’e döner. Babası ve ailesi her geçen gün daha da batağa saplanan Emrah’a yardım etmeye çalışırlar. Ancak neyle karşı karşıya olduklarını kimse bilmemektedir. Yardım için son çare Bakırcı Mehmet diye bilinen bu konularda ilim sahibi olan yaşlı bakırcı ustasıdır. Bakırcı Mehmet, Emrah ve Salih’i içine düştükleri bu kara dünyadan kurtarmak için tüm ilmini kullanacaktır. Ancak her şeyin bir sınırı vardır. Karşılarındaki güç kimsenin bir gün karşı karşıya gelebileceğini düşünmediği bir varlıktır.


Hak katından kovulmuş olan Şeytan-ı Racim yani İblis ’in intikam almak için eline bir fırsat geçmiştir. Önce bir oyun gibi başlayan bir cin çağırma seansı daha sonra iki gencin hayatını kâbusa çevirecek bir karabasana döner.