Harry Potter hayranlarına müjde!
13.09.2013 22:27

 


Harry Potter serisinin yazarı J.K. Rowling, sona eren filmle ilgili hayranlarına müjde verdi.

 

Warner Bros., romanları ve filmleriyle izlenme rekoru kıran Harry Potter serisinin yaratıcısı Rowling, eve dönüşün sinyallerini verdi. Rowling, Harry Potter'den esinlenilen yeni bir film serisinin yolda olduğunu duyurdu.

 

J.K. Rowling'in ilk senaristlik denemesi olan yapım, Fantastic Beasts and Where to Find Them (Fantastik Canavarlar ve Onları Bulabileceğiniz Yerler) ismini taşıyacak. 

 

Rowling, Facebook sayfasında Warner Bros. şirketinin kendisine bu yeni projeyle geldiğini belirterek, ''Ben de eğlenceli bir fikir olduğunu düşündüm. Kendi kurgusal evrenimde çok uzun süre yaşadım ve kendimi çok üretken hissediyorum'' dedi.

 

Kurmaca bir yazar olan Newt Scamander tarafından hazırlandığı varsayılan "ders kitabı", Scamander'in başından geçen olayları anlatan bir filme dönüşecek.

Rowling, bunun Harry Potter ile doğrudan bağlantılı olmayacağını, hikayenin Potter'ın ortaya çıkışından 70 yıl öncesinde geçeceğini dile getirdi.

 

48 yaşındaki yazar, ''Gizli büyücü topluluğunun kuralları ve gelenekleri, Harry Potter kitaplarını okuyanlara veya filmlerini izleyenlere tanıdık gelecektir. Fakat Newt'ın hikayesi New York'ta başlayacak ve Harry'nin yaşadığı dönemden 70 yıl öncesinde geçecek'' sözleriyle yeni projesini aktardı. 

 

Rowling, ''Her zaman sihir dünyasını yeniden ziyaret etmek gibi bir düşüncem vardı ve gerçekten de büyük heyecan duyuyorum'' dedi. 


Yeni proje Harry Potter hayranlarını çok mutlu ederken, Rowling'in duyurusunun ardından Facebook sayfasına 40 bin yeni beğeni geldi.