Aşk Yok Ki
16.12.2012 14:14

Tiyatro dünyasının ''çiçeği burnunda topluluğu'' Tiyatro Yok Ki, bu akşam (16 Aralık) Aşk Yok Ki adlı oyunuyla Altunizade Kültür Merkezi'nde sahne alacak.

Tiyatro yok ki! Trt için çekilen Nisvan'da (Kadın Kahramanlarımız) Türkiye'nin ilk kadın Emniyet Müdürü Feriha Sanerk'i oynayan Elif Tayhan, oyuncu Kerem Baydar ve Ömer Köse tarafından kuruldu.
 
Tiyatro Yok ki'nin kurucularından Elif Tayhan, ''Amacımız dizi ve film   izleyicilerini tiyatro salonlarına da taşımak. Tiyatro yok ki ekibi olarak şehir tiyatroları düzeyinde bir gişe ile oyunlarımızı halka buluşturmayı hedef alıyor ve aynı kalitede aynı fiyata oyun izletme çabası güdüyoruz. Tiyatro yok ki, yok olmayı hedef almış tiyatrolara, söylentilere karşın yeni bir soluk ve nefes olarak izleyicisiyle buluşmaya gün sayıyor'' dedi. Tayhan, oyunun konusu ise şöyle özetledi:
 
'' Evet, Aşk yok aslında, her şey bu kadar sanal ve bu kadar teknolojik hale gelmişken, insanlar flörtleşme, buluşma gibi kavramlarını bu yolla sağlarken, özentilikle yetişmiş bir genç nesilde Aşk’ın var olduğu söylemek suya yazı yazmak gibi bir şey olsa gerek. Karakterlerimiz, Tolga ve Tansel de o kutsal değeri bulma evresinde bir çifttir. 
 
Eski yaşantılarını özlemiş, eskiyi bulmak adına da bir maceraya kapılan Tolga ve Tansel sonunda aşk kavramının var olduğunu ancak bu kargaşa ortamda onu dahi kaybettiklerini bizlere traji komik anlatmaktadırlar. Almanya Türkiye arasında geçen hikâye; “tebdil-i mekânda ferahlık vardır.” Mı? Yoksa ferahlık kendimize ve karşımızdakine zaman ayırmayı başara bildiğimizde, kaybettiğimiz duyguları tazele ye bildiğimizde mi doğmaktadır? Sorusuyla da izleyicinin kafasında soru işaretleri bırakmaktadır. izleyenleri gülerken düşündürecek bir gösteri. Bundan sonra yapacağımız her gösteride insanların görmek istediği ve hayran olduğu isimler de konuk oyuncumuz olarak bizlerle sahne alacak.''