Zamanda Aşk gün sayıyor
18.09.2013 23:43

 

Zamanda yolculuk yapabilen bir adamın günün birinde bu yolculuklardan birinde aşık olmasını konu alan Zamanda Aşk-About Time adlı film, 4 Ekim'de gösterime girecek.

 

Senaryosunu Richard Curtis'in yazdığı filmin yönetmen koltuğunda da Curtis oturuyor. Domhnall Gleeson, Rachel McAdams, Bill Nighy,Tom Hollander ve Margot Robbie'nin rol aldığı filmde olaylar şöyle gelişiyor:


Tim Lake (Domhnall Gleeson) 21 yaşına geldiğinde zamanda yolculuk yapabildiğini keşfeder. Yine keyifsiz geçen bir Yeni Yıl partisinin ertesi akşamında, Tim’in babası (Bill Nighy) oğluna uzun zamadır ailenin erkeklerinin zamanda yolculuk yapabilme yeteneği olduğunu söyler. Tim, tarihi değiştiremez, fakat kendi hayatında olmuş ve olmakta olan şeyleri değiştirebilmektedir. Bunun üzerine o da bir kız arkadaş edinerek en azından kendi dünyasını güzelleştirmeye karar verir ama maalesef bu düşündüğü kadar kolay olmayacaktır.

 

 

                           

 

 

Avukatlık eğitimi almak üzere Cornwall sahilinden Londra’ya taşınan Tim sonunda, güzel fakat kendine güveni olmayan Mary ile tanışır (Rachel McAdams).  Aşık olurlar, sonrasında ise zaman yolculuğundan kaynaklanan talihsiz bir olay sonucu onunla daha tanışmamış hale gelir. Böylelikle tekrar ilk tanışmalarını yaşarlar…ve sonra tekrar…

 

Aşk ve zaman yolculuğu hakkındaki romantik komedinin dağıtımını UIP üstleniyor.