Thor, Karanlık Dünya'dan dört nala geliyor!
19.09.2013 00:24

 

Avengers-Yenilmezler'in de ünlü süper kahramanlarından olan Thor, yeni macerasıyla beyazperdeye gelmeye hazırlanıyor. Filmden genişletilmiş fragman ise yapımı merakla beklenen izleyiciye sunuldu.

 

Başrolünü son dönemin gözde aktörlerinden Chris Hemsworth'ün üstlendiği filmde ayrıca Natalie Portman, Tom Hiddleston, Idris Elba, Zachary Levi, Kat Dennings, Anthony Hopkins, Tadanobu Asano, Rene Russo, Christopher Eccleston, Stellan Skarsgard, Adewale Akinnuoye-Agbaje, Ray Stevenson ve Jaimie Alexander'dan oluşan dev kadro rol alıyor.

 

Sezonun en iddialı yapımlarından olan Thor: Karanlık Dünya'yı Game of Thrones dizisinin de rejisörü olan Alan Taylor yönetiyor. Filmin konusu şöyle:

 

Ölümsüz Thor, buz devleriyle işbirliği yapan ve hükümdarlığı ele geçirmeye çalışan kardeşi Loki'den sonra antik Dark Elves güçleriyle çarpışmak zorunda kalır. Kudretli Malekith tarafından yönetilen bu güçler evreni tekrar karanlığa gömmeye çalışır. Dünya'yı ve 9 Diyarlar’ı, Odin ve Asgard’ın bile karşı koyamadığı bir düşmandan kurtarmaya çalışan Thor, bu yolculukta, dünyalı Jane Foster ile yeniden biraraya gelir. Ama dünyalı dostları kurtarması için hayatındaki bazı şeyleri de feda etmesi gerekmektedir.

 

Film, 1 Kasım'da gösterime girecek. İşte, filmden merakla beklenen genişletilmiş fragman: