Bu yılın rekortmen oyuncusu!
22.09.2013 22:01

 

Ünlü aktör Hugh Jackman, 2013 yılını şanslı geçiriyor. Oyuncunun rol aldığı üçüncü yapım da gişe rekoru kırarak rekora imza attı.

 

Variety'nin haberine göre, Jackman'ın kaybolan kızını aradığı Prisoners isimli yapım, ilk 2 gününde sağlam bir açılış yaptı. Warner Bros. yapımı Prisoners, 7 milyon dolar gişeyle açıldı ve hafta sonunu 21 milyon 400 bin dolarlık gişe hasılatıyla kapadı.

 

Venedik ve Toronto festivallerinde de izleyici karşısına çıkan film, eleştirmenlerden de olumlu yorumlar aldı. 

 

Son olarak gişe rekortmeni Wolverine filminde izleyiciyle buluşan Hugh Jackman ile ünlü aktör Jake Gyllenhaal'ı buluşturan filmin çekimleri yaz aylarında tamamlandı. Yönetmenliğini Denis Villeneuve'un üstlendiği filmde Jackman ile Gyllenhaal'ın rol arkadaşları Maria Bello,  Terrence Howard ve  Viola Davis. Filmin senaryosu Aaron Guzikowski'nin imzasını taşıyor. Filmde olaylar şöyle gelişiyor:

 

Maccachusetts eyaletinin Brockton bölgesinde, Şükran Günü'nü kutlamak için bir araya gelen Dovers ve Birches aileleri her şeyin yolunda gittiği bu yemek esnasında korkunç bir haberle altüst olurlar. Gecenin ilerleyen saatlerinde ailelerin iki küçük kızlarının kaybolması sonrasında panik dolu anlar yaşanır. Saatler ilerler, ancak kızlar halen daha ortada yoktur ve durum kaçırılmış oldukları gerçeğini kuvvetlendirir. Polise başvursalar da sonuç alamazlar. Bunun üzerine, Keller Dover (Hugh Jackman), adaleti kendisi aramaya karar verir. Genç ve başarılı dedektif Loki'den (Jake Gyllenhaal) de yardım isteyen Dover, kendisini suçlunun ve masumun birbirine geçtiği şaibeli bir davanın içerisinde bulur.