Oscarlı güzel, Cennetin doğusuna gidiyor
27.09.2013 00:07

 

Oscar ödülünü 23 yaşında kucaklayan Jennifer Lawrence, yeni filminde herkesi felakete sürükleyen güzel bir kadını canlandıracak. Ünlü oyuncunun rol alacağı John Steinbeck klasiği Cennetin Doğusu-East of Eden adlı yapımın yönetmeni Gary Ross olacak.

 

Empire'ın haberine göre, yönetmen Tom Hooper ve senarist Christopher Hamper, 2009 yılında Ron Howard ile Peter Attanasio'dan devraldıkları Cennetin Doğusu uyarlamasını bir noktaya kadar getirdi. Ancak Universal, daha sonra Açlık Oyunları-Hunger Games filminin yönetmeni Gary Ross'ta karar kıldı.

 

Yeni ekibin oluşturulması konusunda da Ross, ilk olarak Açlık Oyunları serisinde birlikte çalıştığı Jennifer Lawrence'ın kapısını çaldı. Filmde Lawrence, kendi evini yakıp anne ve babasını öldüren, daha sonra yaşamının bir kısmını metres olarak sürdürdükten sonra sığındığı çiftlikte de felaketlere yol açan Cathy Ames karakterini canlandıracak. 

 

Cennetin Doğusu, sinemaya da uyarlanmış ve James Dean kamera karşısına geçmişti. Bir dönem TRT ekranlarında da izleyici karşısına çıkacak dizi versiyonunda ünlü oyuncu Jane Seymour hafızalara kazınacak bir oyunculuk sergilemişti.

 

Jennifer Lawrence, ayrıca Burial Rights adlı filmde de Ross ile çalışacak. Film, 1829 yılında İzlanda'da yaşayan ve cinayetle suçlanan genç bir kadını canlandıracak. 

 

Açlık Oyunları serisinin ikinci filmi Açlık Oyunları: Ateşi Yakalamak-The Hunger Games: Catching Fire ise 21 Kasım'da vizyona girecek.