Bu hafta 4 yerli, 4 yabancı film sinemalarda...
27.09.2013 14:45

 
Sinemalarda bu hafta 4'ü yerli olmak üzere 8 yapım izleyiciyle buluşacak.
 
 
Woody Allen'ın merakla beklenen filmi Mavi Yasemin, Ben Affleck ile şarkıcı/oyuncu Justin Timberlake'in rol aldığı Büyük Kumar, ödüllü korku filmi Katliam Gecesi ve sinema eleştirmenlerinden olumlu yorumlar alan yerli yapım Karnaval haftanın çarpıcı yapımları....
 
 
Haftanın sinema programı şöyle:
 

 

-Büyük Kumar/Runner Runner: Sinema dünyasının yeni Batman'i, Oscar ödüllü oyuncu Ben Affleck ile albümleri milyonlar satan şarkıcı ve oyuncu Justin Timberlake'i buluşturan filmin yönetmeni Brad Furman. Film, akıllı ve yetenekli Richie'nin okul parasını online poker sitesine yatırınca başının site sahibiyle belaya girmesini konu alıyor. 


Yönetmen: Brad Furman


Oyuncular: Justin Timberlake, Ben Affleck, Gemma Arterton, Anthony Mackie, David Costabile

 

 

                                           

 

 

-Mavi Yasemin (Blue Jasmine): Avrupa kentleri üçlemesini (Barcelona, Paris, Roma), son olarak çektiği Roma'dan Sevgilerle ile bitiren Woody Allen, Cate Blanchett ve Alec Baldwin ile bu kez ABD'ye geri dönüyor. Filmin konusu şöyle:

New York'lu çekici ve göz alıcı bir ev kadını, son derece gösterişli bir yaşam sürmektedir. Ancak parasını bu denli cömertçe harcaması nedeniyle büyük bir mali krizin içine sürüklenir ve iflas etmenin eşiğine gelir. Tek çıkış yolu ise San Francisco'da tanıştığı ve kendisine finansal anlamda yardım edeceğini düşündüğü adamı bulmak için San Francisco'ya gitmektir...

 

Yönetmen: Woody Allen
 

Oyuncular: Alec Baldwin, Cate Blanchett, Sally Hawkins, Peter Sarsgaard, Charlie Tahan

 

 

                               

 

 

-Malavita: Belalı Tanık (Malavita):  Usta yönetmen Luc Besson'ın kamera arkasına geçtiği filmin başrolünde Robert de Niro ile Michelle Pfeiffer var. Tanık Koruma programı için kimlik değiştiren ve her bireyi ayrı bela olan bir ailenin eğlenceli maceralarını anlatan film, Tonino Benacquista’nın romanından sinemaya uyarlandı. 

 

Yönetmen: Luc Besson


Oyuncular: Robert De Niro, Michelle Pfeiffer, Tommy Lee Jones, Dianna Agron, John D'Leo

 

 

 

 

                             

 

 

-Katliam Gecesi (You're Next): Toronto Film Festivali'nde ödül kazanan yapım, Davison ailesinin özel bir kutlama yaptığı gecede, evlerine gelen maskeli bir çete ve onlardan canlarını savunmalarını işliyor.
 

Yönetmen: Adam Wingard


Oyuncular: Sharni Vinson, Nick Tucci, Wendy Glenn, AJ Bowen, Joe Swanberg, Barbara Crampton

 

 

 

 

                              

 

 

-Karnaval: Yönetmen Can Kılcıoğlu'nun ilk uzun metraj çalışması olan film,  ilk olarak 32. İstanbul Film Festivali'nde izleyici karşısına çıktı. Serdar Orçin ve Tülin Özen'in başrollerini paylaştığı film, halı yıkama makinesi pazarlayan Alis ile pastanede çalışan Demet'in aşık oluşlarını oldukça eğlenceli ve mizahi bir dille anlatıyor.

 

Yönetmen: Can Kılcıoğlu


Oyuncular: Serdar Orçin, Tülin Özen, İpek Bilgin, Sait Genay, Vedat Erincin

 

 

 

 

                            

 


Öyle Sevdim ki Seni: Bir başka ilk uzun metraj film denemesiyle izleyici karşısına çıkan yönetmen de Orhan Tekeoğlu. Film, Sovyetler Birliği'nin dağılmasıyla hayatı değişen Olga'nın çalışmak için Trabzon'a gelmesi ve o dönemde pek çok Rus'un yaşadığı gibi Nataşa etiketi ile damgalanmasını anlatıyor. 

 

Yönetmen: Orhan Tekeoğlu
 

Oyuncular: Oktay Gürsoy, Alma Terzic, Duygu Yıldız, Kayhan Yıldızoğlu

 

 

                            

 

 

Benimle Oynar Mısın: Son günlerin gündemdeki takımı Beşiktaş'ı merkezine alan yapım, Kara Kartal'ın fanatiği olarak bilinen Aydın Bulut  tarafından çekildi. Çekimleri İnönü Stadı'nda da çekimleri yapılan film, hapishaneden çıkınca küçük kızını alarak Antalya'ya taşınmayı planlayan Sibel ve Beşiktaş semtine yürekten bağlanmış Rüya'nın öyküsünü konu alıyor. Erkek sporu olarak bilinen futbolu kadın karakterlerle anlatan Bulut, farklı bir çalışmaya imza atıyor.


Yönetmen: Aydın Bulut
 

Oyuncular: Uğur Polat, Eyşan Özhim, Zeynep Kumral, Altan Erkekli, Ertan Saban

 

 

                            

 


3 Kadın 3 Kader: Çok genç yaşlardaki üç ayrı Zeynep'in hikayesini anlatan film, ülkemizde sonu gelmeyen kadına şiddet ve istismar konusunun üzerine eğiliyor.

 

Yönetmen: Ahmet Faik Akıncı

 

Oyuncular:  Emrullah Biltaş, Turgay Tanülkü, Öznur Kula, Açelya Elmas, Nursel Köse, Ali Yaylı