Ön yargıyı kırmaya çalışıyorum
28.09.2013 12:18

Bu yıl ikincisi düzenlenen Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışması Finali’nde düzenlenecek defileye katılacak olan oyuncu - manken Wilma Elles, 'Öyle Bir Geçer Zaman Ki' adlı dizide canlandırdığı 'Caroline' karakteri nedeniyle oluşan ön yargıyı kırmak için çalıştığını söyledi.

Denizli’de bugün finali yapılacak olan Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışması ve defileyle ilgili Anemon Otel’de basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya DENİB Başkanı Süleyman Kocasert, ünlü oyuncu Wilma Elles, modacılar Neslihan Yargıcı ve Ertan Kayıkten katıldı. DENİB Başkanı Kocasert, "Denizli, ev tekstilinde dünyada söz sahibi. Moda ve tasarımda da söz sahibi olmak için bu yarışmayı iki yıldır düzenliyoruz. Dünya ev tekstilinde daha fazla söz sahibi olmak için moda ve tasarıma önem vermeliyiz" dedi.

DİZİDE OLUŞAN ÖN YARGIYI KIRMAYA ÇALIŞIYOR

Basın toplantısına katılan oyuncu-manken ve 'Öyle Bir Geçer Zaman Ki' adlı dizide kötü karakter 'Caroline'i canlandıran Wilma Elles, Türk halkının modaya yoğun ilgi gösterdiğini ifade etti. Türkiye’nin tekstil ve modada ön planda olduğunu belirten Elles, "Elbette Paris ve Milano da var ancak Türkiye’de üretim var. Her yerde modaya büyük ilgi olduğunu görüyorum. Bu benim çok hoşuma gitti. Çünkü modayı ben de çok seviyorum. Almanya’da tekstil ketinde doğdum ve ailemde tekstil işini yapanlar var" diye konuştu. Dizide canlandırdığı 'Caroline' karakteri ile ilgili ilk zamanlar korkuları olduğunu kaydeden Wilma Elles, "Bu karakter özel hayatıma da yansır mı diye düşündüm. Dizi çok fazla ilgi gördü ve insanlar Caroline’yi hiç sevmedi. İlk zamanlar insanlar bana sadece uzaktan bakıyordu. Bana karşı önyargıları vardı. Beni 'Caroline' gibi zannettiler. Ben bu önyargıları kırmak için ısrarlıyım. Ben başka bir karakterde bir insanım, Caroline gibi değilim. İnsanlar beni tanıyınca bunu hemen anlıyorlar" diye konuştu.