Bridget Jones hayranlarına büyük şok!
30.09.2013 00:16

 

Bridget Jones serisi hayranları, sinemaya da uyarlanan kitabın okurla buluşmaya hazırlanan üçüncüsündeki şok bir haberle sarsıldı.

 

BBC'nin haberine göre, serinin üçüncü kitabı Mad About the Boy'dan Sunday Times'da yayınlanan alıntılar, Bridget Jones hayranlarını çok üzdü. Helen Fielding tarafından kaleme alınan kitaptaki bu gelişme üzerine serinin hayranları sosyal medyayı adeta birbirine kattı.

 

Bu alıntılarda Bridget Jones'un 2 oğlunun babası olan eşi Mark Darcy'nin 5 yıl önce öldüğünü anlatması şaşkınlık yarattı. Alıntılarda ayrıca, Bridget, çocuklarının isminin Mabel ve Billy olduğunu, ayrıca kendinden genç Roxster adlı bir sevgilisinin olduğunu da aktarıyordu. Beyazperdede de Colin Firth tarafından canlandırılan Darcy, serinin ''beyaz atlı prensi'' ve Bridget Jones'un büyük aşkı idi. 

 

 

 

 

                              

 

 

Sayısız mesajla bu durum protesto edilirken, yazarın gelecek ay Cheltenham Literature Festivali'nde açıklama yapması bekleniyor.

 

Helen Fielding'in ilk Bridget Jones'un Günlüğü kitabı, 1996 yılında yayınlanmış, seri, 3 yıl sonra Bridget Jones: Mantığın Sınırı ile devam etmişti. 30 yaşında sakar, rüküş, sevimli ve eğlenceli bekar bir İngiliz kadının aşkı arama öyküsü olan Bridget Jones'un Günlüğü sinemaya da aktarılmış ve gişe rekoru kırmıştı. Filmde Renee Zellweger, başkahraman Bridget Jones rolünde kamera karşısına geçerken, Hugh Grant onun çapkın aşkı Daniel Cleaver'ı, Colin Firth ise Mark Darcy'yi canlandırmıştı. 

 

Renee Zellweger, bu rolüyle Oscar ödülüne aday gösterilmişti.  

 

Bridget Jones: Mad About The Boy adlı kitap, 10 Ekim'de kitabevlerinin raflarındaki yerini alacak.