Fotofest'te büyük ödül Vietnamlı sanaçının
30.09.2013 17:15

 

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa Kent Konseyi ve Bursa Fotoğraf Sanatı Derneği (BUFSAD) işbirliğiyle düzenlenen '3'üncü Uluslararası Bursa Fotoğraf Festivali' (FotoFest) kapsamında gerçekleştirilen yarışmalarda dereceye giren eserler belirlendi. 'Hayatın Renkleri' temalı uluslararası yarışmada Vietnamlı Tran Van Tuy, 'Kentin Renkleri' Temalı ulusal yarışmada ise İstanbul'dan Sakine Yıldıran birinci oldu. 

 

FotoFest bünyesinde yapılan yarışmalarda uzman jüri tarafından değerlendirilerek, dereceye giren eserlerin sahipleri ve ödülleri belli oldu. 'Hayatın Renkleri' fotoğraf yarışmasına, 1403 fotoğrafçı 5 bin 239 eserle başvurdu ve 9 eser dereceye girdi, 397 fotoğraf da sergilenmeye değer görüldü. 'Kentin Renkleri' konulu fotoğraf yarışmasına ise 776 fotoğrafçı 3 bin 640 eserle başvurdu, 6 fotoğraf dereceye girdi, 135 eser sergilenmeye değer görüldü. Uluslararası yarışmada birinci olan Tran Van Tuy 4 bin dolar, ulusal yarışmada birinci olan Sakine Yıldıran da 5 bin lira ödül kazandı.

 

Dereceye giren eserler ve 80 fotoğraf sanatçısının 2 bine yaklaşan fotoğrafları 5 Ekim'den itibaren Merinos AKKM Fuar Alanı'nda sergilenecek. Bursa Kent Konseyi Başkanı Semih Pala, Bursalılara seslenerek, "Geleneksel 3. Uluslararası Bursa Fotoğraf Festivali (BursaFotoFest) Dörtyol Kavşağı'ndan Zafer Meydanı'na Cumhuriyet Caddesi yürüyüşü için 5 Ekim Cumartesi Saat 16.00'da Dörtyol Kavşağı'nda buluşuyoruz. Bursa Fotofest Cumhuriyet Caddesi yürüyüşüne katılarak, festival coşkusuna ortak olmanızı bekliyoruz" dedi.

 

'Hayatın Renkleri' temalı Uluslararası Fotoğraf Yarışması'nda ödül kazananlar:

 

FIAP Altın Madalya – Tran Van Tuy – Vietnam

FIAP Gümüş Madalya – Kadir Çivici – Türkiye

FIAP Bronz Madalya – Sami Uçan – Türkiye

Mansiyon 1 – Sayed Husain Al-Hashemi – Kuveyt

Mansiyon 2 – Tue Le – Vietnam

Mansiyon 3 – Jassim Muqemm – Kuveyt

Mansiyon 4 – Ngoc Mai Nguyen – Vietnam

Mansiyon 5 – Dong Nguyen – Vietnam

Mansiyon 6 – Md. Shahnewaz Khan – Bangladeş

'Kentin Renkleri' temalı Ulusal Fotoğraf Yarışması'nda dereceye girenler:

1.'lik Ödülü – Sakine Yıldıran – İstanbul

2.'lik Ödülü – Malik Cokşun – Sakarya

3.'lük Ödülü – Mürsel Yağcıoğlu – İstanbul

Mansiyon 1 – Bülent Suberk – Bursa

Mansiyon 2 – Mustafa Gezer – Kocaeli

Mansiyon 3 – Ali Mermertaş – Trabzon


 


DHA