TV'de Bu Akşam
30.09.2013 18:06

 

Fatih (Yerli dizi)

 

20:00

Kanal D

 

Yıl 1470. Kostantiniyye’nin fethinden 17 yıl sonra... Fatih Sultan Mehmet, Karamanoğulları’nı dize getiren sadrazamının başarısını tebrik ederken, Papalık’tan gelen mektupla Hristiyan olmaya davet edilir. Bu cüretkar teklif, Fatih’in sefer kararı almasına neden olur. Şehzade Bayezid’in validesi Gülbahar Hatun, Sultan seferdeyken yerine evladının geçmesi için planlar yaparken, Şehzade Cem’in validesi Çiçek Hatun’la da iktidar yarışı içerisindedir. Gülbahar’ın ittifak içine girdiği Sadrazam Rum Mehmet Paşa, kendisini nasıl bir sonun beklediğini bilmeden, zaferinin gururunu yaşamaktadır.

 

 

 

 

 

O Ses Türkiye (Yarışma)

 

20:00

Star TV

 

Acun Ilıcalı'nın hazırlayıp sunduğu, sevilen şarkı yarışması O Ses Türkiye'de, Hadise ve Murat Boz’un ardından bu sezon yarışmaya dahil olan Ebru Gündeş ve Athena grubundan Gökhan Özoğuz Türkiye’nin en iyi sesini bulmaya çalışıyor. O Ses Türkiye’de efsane jüri O Ses için birbirinden farklı, birbirinden güzel sesleri kendi takımına almak için kıyasıya mücadele ediyor.

 

 

 

 

 

Bebek İşi (Yerli dizi)

 

20:00

Show TV

 

Murat ve Candan, yeni komşuları Overlok ailesiyle olaylı bir tanışma yaşar. Bu arada Suzan ve Zehra hanımlar turla İspanya'ya gider. Ozan ve Sabri ise evde tadilata girişmiştir. Apartman görevlisi Sıtkı'nın eşi Döne de temelli kalmaya karar vermiştir.

 

 

 

 

 

Karadayı (Yerli dizi)

 

20:00

ATV

 

Mahir, Sinan ve Feride’nin nişanlanacağını duyunca, Feride’nin davada kalmak için bu oyuna girdiğini anlar. Vazgeçmesi için ona haber yollar. Kendisini feda etmesini istemez, oysa Feride’den gelen cevap Mahir’in aşkında onulmaz yaralar açacaktır. Bütün acısına rağmen yalanını sürdürmeye çalışan Feride, nişanın aile arasında kalmasını isterken, birden bütün memleketin ilgilendiği bir hadise haline gelmesine mani olamaz. Ve sonunda genel af onaylanır. Kara ailesi, yürekleri ağzında bu affın evlerine kimi getirip, kimi getirmeyeceğini beklemeye başlar. Yasin, Osman sayesinde Necdet’in Yaver’le ilişkisi olduğunu öğrenir. Yasin, Necdet’i konuşturmak için her şeyi yapacaktır. Üstelik Mahir’i karşısına alma pahasına... Eli kolu bağlı halde Feride’nin yaptıklarını uzaktan izleyen Mahir, nişanın gününü öğrenince iyice kahrolur. Bu oyunu bitirmek için her şeyi göze alarak Feride’nin karşısına çıkar.

 

 

 

 

 

Beni Böyle Sev (Yerli dizi)

 

19:50

TRT 1

 

Ömer Karatepe, zengin bir ailenin tek çocuğu olmasına rağmen mütevazı bir çocuktur. Annesinin neredeyse tüm hayatına yön veren aşırı ilgisi ile yetişmiştir. Babası ise onun bir an önce okulunu bitirip şirketin başına geçmesini istemektedir. Ama Ömer bir fotoğraf tutkunu ve iyi mimar olma hevesindedir. Ayşem, Trabzon'dan İstanbul'a okumaya gelen, deli dolu, yaşam enerjisi yüksek bir kızdır. Memleketinde köftecilik yapan babası Nail'den ilk kez ayrılmıştır. Ayşem, İstanbul'da amcası İlyas'ın yanında yaşarken yengesinin kendisini istemediğini öğrenince evden ayrılır. Ömer'le yolları da bu zor zamanlarında kesişir.