''Bu kötü fahişe"ye bilerek dönüştüm
01.10.2013 12:07

 

Son günlerde sık sık skandal yaratan ünlü şarkıcı Miley Cyrus, çocuk kanalı Disney TV'deki Hannah Montana rolünü geride bırakabilmek için özellikle böyle bir yola saptığını itiraf etti.

 

MTV'de yayınlanan Miley: The Movement adlı belgeselde konuşan Cyrus, MTV Video Müzik Ödülleri törenindeki skandal yaratan şovu, Wrecking Ball adlı klipte çırılçıplak soyunması ve son dönemdeki erotik pozlarına ilişkin açıklamalarda bulundu. 

 

Bütün bu hamleleri stratejik olarak planladığını dile getiren 20 yaşındaki yıldız, Disney kanalındaki masum kız Hannah Montana'yı unutturmaya çalıştığını söyledi. Cyrus, bunu da, ''Bir şekilde geçmişi geride bırakmaya ihtiyacım vardı sadece... Ve şimdi olduğum kötü fahişeye dönüşebileceğimi hissettim'' dedi. 

 

Önce masum Hannah Montana'nın uzun saçlarını kestiren, sonra giyiminde farklılıklara giden, sonra erotik pozlar veren, son olarak da MTV töreninde ten rengi mayo ve ayıcık kostümüyle twerk dansını yapan Miley, ''yetişkinler dünyasına'' geçerken bunları bilerek yaptığını ifade etti. Cyrus, MTV gecesindeki şovunun ''kirli ve şehvetli bir seks şovu'' olarak nitelendirilmesine ise itiraz ederek, ''Bu performansı izlemiş ve bunun acaip bir karmaşa olduğunu düşünüyor olabilirsiniz. Ama bu stratejik bir acaip karmaşa. Eğer ben sadece ucuz bir seks şov yapmak isteseydim, lanet olası bir ayıcık gibi giyinmezdim'' dedi. 

 

Böyle şeylerin pop kültürünün parçası olduğunu da savunan Miley Cyrus, ''Bu tip şovları kaç kez gördünüz. Madonna da Britney de yaptı'' sözleriyle kendini pop müziğin iki ünlü ikonuna benzetti. "

 

İnsanların MTV Video Müzik Ödülleri törenini fazla ciddiye aldığını da iddia eden Cyrus, kendisinin çıkıp sadece şovu ateşlediğini söyledi.

 

Belgeselde konuşan Miley Cyrus'un Bangerz albümünün ortağı ve yakın arkadaşı müzisyen Pharrell Williams da arkadaşını savunarak, ''Onun babası Billy Ray Cyrus, büyükannesi Dolly Parton. O çocukların hip-hop dinlediği bir devirde büyüdü. İnsanlar niye o twerk dansı yapıyor diyorlar. Niçin mi yapıyor? Çünkü o Amerika'nın ürünü'' dedi.