En Çekici 100 Film Yıldızı
03.10.2013 02:39

 

Sinema dergisi Empire, okurlarının oylarıyla en çekici 100 film yıldızını seçti.

 

Aktör ve aktrislere Empire okuyucularının internet üzerinde verdiği oylarla 100 isim belirlendi. Listede sadece hayatta olan isimler değil, hayata veda eden Marilyn Monroe, Grace Kelly gibi efsane isimler de listede yer alıyor.

 

EN ÇEKİCİ KADIN OYUNCULAR FOTOĞRAF GALERİSİ İÇİN TIKLAYIN

 

Kadın oyuncularda ipi sürpriz bir isim göğüsledi. Empire okurlarının oylarıyla Harry Potter serisinin küçük Hermione karakteri Emma Watson birinci olurken, çocuk yıldızken kameralarla tanışan genç yıldız son dönemdeki çekici rollerinin ödülünü aldı. İkinci sırada Woody Allen filmlerinin değişmez yıldızı Scarlett Johansson, üçüncü sırada ise genç yaşta Oscar ödülünü kucaklayan, Umut Işığım, Açlık Oyunları gibi filmlerin tanınmış oyuncusu Jennifer Lawrence yer aldı.

 

Sefiller filmi için saçlarını kazıtan Anne Hathaway, kanserden kaçınmak için göğüslerini aldırarak güzelliği kadar cesaretini de ispatlayan Angelina Jolie, oyuncu ve model Megan Fox, yılların eskitemediği oyuncular Julianne Moore, Halle Berry, Cameron Diaz, Salma Hayek ve Monica Belluci de listede....

 

EN ÇEKİCİ ERKEK OYUNCULAR LİSTESİ İÇİN TIKLAYIN

 

Erkek oyuncularda farklı fiziğiyle ön plana çıkan Benedict Cumberbatch birinci oldu. Sherlock Holmes ve Star Trek filmleriyle tanınan oyuncu, Hobbit filminde de rol almıştı. İkinciliği Woody Allen imzalı Paris'te Geceyarısı filminde F. Scott Fitzgerald'ı canlandıran John Hiddleston, üçüncülüğü beyazperdenin son Superman'i Henry Cavill aldı.

 

Listede Alacakaranlık serisinin ünlü yıldızı Robert Pattinson, Sefiller ve Wolverine filmlerinin seksi yıldızı Hugh Jackman, Demir Adam filmiyle en çok kazanan oyuncu olan Robert Downey JR listede yer alan isimler oldu.