Ölümüne kankayız!
06.10.2013 00:57

 

Ünlü aktör George Clooney, Yerçekimi-Gravity filminde birlikte kamera karşısına geçtiği Sandra Bullock ile ''kimyaları çok uyuşmasına karşın'' neden sevgili olmadıklarına açıklık getirdi.

 

Eonline'ın haberine göre, Clooney, filmin New York prömiyerinde gazetecilerin Sandra Bullock ile çok yakıştıklarını, neden sevgili olmadıklarını sorması üzerine durumu açıkladı. Kendisinin 20 yıldan uzun süredir tanıdığı arkadaşlarıyla flört etmediğini dile getiren yakışıklı aktör, ''Zaten Sandra da tanıştığımızda benim çok iyi arkadaşlarımdan biriyle sevgiliydi'' dedi.

 

Aralarındaki ilişkinin ''kanka'' boyutunda olduğunu belirten Oscar ödüllü sanatçı, ''Aramızdaki ilişki olsa olsa kankalık olur. O çok güzel ve çekici bir kadın. Ama ben onu çok çok uzun zamandır tanıyorum'' dedi.

 

Bir kadında aradığı niteliklerin hepsine aslında Sandra Bullock'ın sahip olduğunu aktaran George Clooney, oyuncu arkadaşıyla çok iyi anlaştıklarını, dostluk dışında da bir ilişki düşünmediklerini söyledi.

 

-Eleştirmenlerden olumlu not aldı

 

İki ünlü oyuncunun rol aldığı Yerçekimi, 11 Ekim'de Türkiye sinemalarında da gösterime girecek.

 

Venedik Film Festivali'nin açılış filmi olan yapım, eleştirmenlerden olumlu not aldı ve ABD'de gişeye 48 milyon dolarlık açılışla rekor kırarak başladı. Harry Potter ve Azkaban Tutsağı filminin yönetmeni Alfonso Cuaron'un kamera arkasına geçtiği filmin konusu şöyle:

 

Dr. Ryan Stone (Sandra Bullock) zeki bir tıp mühendisidir ve emekliliğinden önce son görevine çıkan yetenekli ve deneyimli astronot Matt Kowalsky'nin yönetimindeki mekikte ilk uzay yolculuğuna çıkar. Herşey yolunda gibi görünürken rutin bir keşif yürüyüşü sırasında bir felaket yaşanır. Mekik çarpan bir cisim sonucu paramparça olur. İki bilim insanı uzay boşluğunda yapayalnız kalırlar. Yeryüzü ile iletişimleri tamamen kopmuştur ve sonsuz karanlıkla baş başadırlar. Şimdi korkunun yerini panik alır, üstelik var olan sınırlı oksijenleri de git gide tükenmektedir. İkili eve, dünyaya dönüş yolunu bulabilecek midir?