Senden fahişe yaratmalarına izin verme!
06.10.2013 00:48

 

Bir dönemin ünlü şarkıcısı Sinead O'Connor, skandallarıyla gündemden düşmeyen 20 yaşındaki pop yıldızı Miley Cyrus'a bir mektup yazarak öğütler verdi.

 

The Independent'ın haberine göre, Miley Cyrus'ın "son klibimde ondan esinlendim" dediği İrlandalı şarkıcı Sinead O'Connor, genç yıldıza bir mektup kaleme aldı. Bir dönem psikolojik sorunlarla karşı karşıya kalan 46 yaşındaki müzisyen O'Connor, genç meslektaşına şu satırlarla seslendi:

 

 "Sen yeterince yeteneklisin. Müzik endüstrisinin senden bir fahişe yaratmasına izin verme. Bu insanlar seni soyunarak ya da bir çekici yalayarak daha havalı görüneceğine inandırıyor olabilirler. Sen bunlara ihtiyaç duymayacak ölçüde yetenekli bir insansın. Seni bu tür yollara yönlendirenler 'bedenini satarak kazandıkları paralarla satın aldıkları yatlarında güneşlenirken sen birden kendini yapayalnız bulabilirsin." 

 

Miley Cyrus, çırılçıplak kamera karşısına geçtiği Wrecking Ball adlı şarkısının klibinin giriş sahnesinde gözyaşları içinde şarkısını seslendiriyordu. Daha sonra Rolling Stones dergisine yaptığı açıklamada bu sahnede O'Connor'ın 1990'lara damgasını vuran Nothing Compares To You klibinden esinlendiğini açıklamıştı. 

 

 

 

 

 

                             

 

-Olay büyüdü

 

Ancak konu, Sinead O'Connor'ın düşündüğü gibi iyi niyet çerçevesinde kalmadı. Çok öfkelenen Miley Cyrus, Twitter hesabında ünlü şarkıcının Papa'nın fotoğrafını yırtan bir fotoğrafını paylaştı ve daha sonra da şöyle yazdı:

 

"Sinead. Sana açık mektup yazacak vaktim yok, çünkü bu hafta SNL törenini sunuyorum ve orada şarkı söyleyeceğim. Eğer benimle buluşmak ve konuşmak istersen yeni bir mektup yazmak yerine beni ara''

 

Ancak durup düşünen Cyrus, iyice öfkelendi ve ''Beni fahişe gibi davranmakla suçlayan bazı kahrolasıca salaklar bir de buna feminizm diyorlar'' diye yazdı. 

 

Bunun üzerine Sinead O'Connor'ın da yanıtı gecikmedi. Sevilen şarkıcı, ''Bayan Cyrus bugün benim 2 yıllık bazı eski tweetlerimi paylaşmış (fotoğrafı yırtarken çekilmiş fotoğrafın olduğu tweeti kastediyor). Ben onları hastayken ve ruhsal tedavi görürken atmıştım'' dedi. 

 

Miley Cyrus'un bu yaptığının ona zarar verdiğini ve yaraladığını dile getiren O'Connor, eğer bu saldırgan tweetleri silmezse Cyrus'u mahkemeye vereceğini de bildirdi.