TV'de Bu Akşam
07.10.2013 17:53

 

Fatih (Yerli dizi)

 

20:00

Kanal D

 

Fatih’in, Rum Mehmet Paşa’dan boşalan sadaret makamına en güçlü aday Mahmud Paşa’yı değil, İshak Paşa getirmesi, yankılara neden olur. Bayezid gözlerinin önünde gerçekleşen olayın hala etkisindeyken, haseki sultanlar, kendi evlatları adına tahtı garantilemek için, yeni sadrazamla ayrı ayrı ittifak kurmayı denerler. İshak Paşa safını seçmiştir. Bu sırada, Fatih’in sefer kararını öğrenen Papalık ve Venedik ise, bir yandan onu oyalayacak tehlikeli düşmanı Vlad’ı serbest bırakırken, diğer yandan yeni bir suikast planı uygularlar. Sarayın içinde zehirlenmekten kurtulan Fatih’i, dışarıda öldürmeyi denerler.

 

 

 

 

 

O Ses Türkiye (Yarışma)

 

20:00

Star TV

 

Yıldız isimlerden oluşan jüri bu hafta hangi yarışmacılar için dönecek? Acun Ilıcalı'nın hazırlayıp sunduğu, sevilen şarkı yarışması O Ses Türkiye'de, Hadise ve Murat Boz’un ardından bu sezon yarışmaya dahil olan Ebru Gündeş ve Athena grubundan Gökhan Özoğuz Türkiye’nin en iyi sesini bulmaya çalışıyor. O Ses Türkiye’de efsane jüri O Ses için birbirinden farklı, birbirinden güzel sesleri kendi takımına almak için kıyasıya mücadele ediyor.

 

 

 

 

 

Bebek İşi (Yerli dizi)

 

20:00

Show TV

 

Yankı, Candan'ın çevreden duyduğu 'Komşunun bebeği yürüyor, konuşuyor, şöyle akıllı böyle hareketli' gibi laflar üzerine 'az geriden geldiği' endişesiyle anne ve babasının uyguladığı yeni bir 'eğitim programına' başlar. Bu arada, kaynanalar Suzan ve Zehra da 'Kim daha az yaşlanmış' yarışına girerek, türlü maceralara karışır. Ozan ve Özge ise arkadaşlıklarını ilerleterek yeni bir aşka yelken açmaya hazırlanır.

 

 

 

 

 

Karadayı (Yerli dizi)

 

20:00

ATV

 

Nişanı durdurmak isteyen Mahir, Feride’den hiç beklemediği bir cevap alır. Feride nişanlanır. Mahir’in Feride için kurduğu bütün hayaller yıkılır. Mahir için Feride’yi affetmek artık çok zordur. Yasin’in Mahir’e bir sürprizi vardır. Mahir hiç beklemediği biriyle yüz yüze gelir. Sonunda Mahir, Bahar’ın katili Seyit’i kaçırmaya karar verir. Babasını kurtarma yolunda Seyit’ten çok önemli bilgiler öğrenir. İlk defa cinayeti Yaver’in işlediğinden emin olur. Mahir, Yaver’in kim olduğunu öğrenmek için aldığı bilgiler ışığında ilerler. Gördüğü manzara karşısında şoke olur. Turgut’un kaderi bundan sonra yeniden yazılacaktır.

 

 

 

 

 

Beni Böyle Sev (Yerli dizi)

 

19:50

TRT 1

 

Fahriye, Seda, Reyhan ve Eda'nın kurdukları tuzağa düşerek evde kilitli kalan Ayşem ve Ömer mahkemeye yetişemeyeceklerini anlamışlardır. Arkadaşlarını arayarak kapıları açmalarını isterler ancak sonuç alamazlar. Her ne kadar bu durum bütün planlarını altüst etmiş gibi görünse de aslında baş başa olmaktan memnundurlar. Kendileri için hazırlanan sürprizler ise ayrılık acılarını daha da artırır. Adliye önünde Ömer ve Ayşem’i bekleyen Nail ve Reha bir kez daha karşı karşıya gelir. Reha boşanmanın bir an önce gerçekleşmesi için sabırsızlanmaktadır. Ancak ikisinin de ortada olmayışıyla ortam gerilir.