TV'de Bu Akşam
14.10.2013 17:57

 

Ben Bilmem Eşim Bilir (Yarışma)

 

20:00

Kanal D

 

Ben Bilmem Eşim Bilir'in bu bölümünde; beyler kolbastı yapanların arasından tepsi taşıyor, hanımlar ise acı biberleri yemek için çaba gösteriyor. Bölüm yarışmacıları ise; Şayan Saygın – Bulut Doğay, Anna – Baki Çıngı, Hazal Moğulkoç – Namık Ayas ve Merve Erol – Emre Erokan.

 

 

 

 

 

O Ses Türkiye (Yarışma)

 

20:00

Star TV

 

Acun Ilıcalı'nın hazırlayıp sunduğu, sevilen şarkı yarışması O Ses Türkiye'de, Hadise ve Murat Boz’un ardından bu sezon yarışmaya dahil olan Ebru Gündeş ve Athena grubundan Gökhan Özoğuz Türkiye’nin en iyi sesini bulmaya çalışıyor. O Ses Türkiye’de efsane jüri O Ses için birbirinden farklı, birbirinden güzel sesleri kendi takımına almak için kıyasıya mücadele ediyor.

 

 

 

 

 

Kelime Oyunu (Yarışma)

 

20:00

Show Tv

 

İhsan Varol’un sunduğu Kelime Oyunu'nda, anneler-babalar çocuklarıyla, nineler-dedeler torunlarıyla yarışıyor. Yarışmacılar, hızları ve pratik zekalarıyla rekabet ediyor, en iyi olmak için yarışıyor.

 

 

 

 

 

Hükümet Kadın (Yerli film)

 

20:00

ATV

 

Midyat'ta yaşayan sekiz çocuk annesi Xate, okuma yazması olmayan bir kadındır. Fakat çevresindekilerden tek farkı, kocasının Midyat Belediye Başkanı olmasıdır. Bir gün, hiç beklenmedik biçimde kendisini belediye başkanı koltuğunda bulur. Xate, çocuklarına rağmen, başkanlığı iyi bir şekilde yapmaya kararlıdır. Kısa zamanda 'Hökümet' gibi kadın olduğunu kanıtlayan Xate, her türlü problemi de kendi kadınca yöntemleriyle çözmenin yolunu bulur. Artık sadece Midyat halkı için değil, ülkedeki diğer insanlar için bile hayat eskisi gibi olmayacaktır.

 

 

 

 

 

Beni Böyle Sev (Yerli dizi)

 

19:50

TRT 1

 

Nadide'nin beklenmedik çıkışı davanın seyrini bir anda değiştirir. Nadide, hakimden izin isteyerek Ömer ile konuşur. Ömer ve Ayşem birbirlerini sevdiklerini ancak şartların onları böyle bir karar almaya zorladığını itiraf etmek zorunda kalır. Yaptıklarıyla herkesi şaşırtan Nadide’nin, gençlerden önemli bir isteği vardır; okul bitene kadar asla çocuk sahibi olmayı düşünmemelidirler. Hatta daha da ileri giderek bunun için söz vermelerini ister. Ayşem’in durumundan habersiz olan Ömer söz verir. Öte yandan mahkemeden gelecek haberi sabırsızlıkla bekleyen Reha, duydukları karşısında adeta yıkılır.