''Hayvan mezarlığına gömün'' sözlerine Diyanet'ten yanıt geldi!
17.10.2013 12:45

 

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, şarkıcı Ajda Pekkan'ın ''Beni hayvan mezarlığına gömün'' şeklindeki sözlerine Mekke'den yanıt verdi.

 

Mekke'de gazetecilerin çeşitli sorularını yanıtlayan Mehmet Görmez, Pekkan'ın ''hayvan mezarlığına gömülmeye'' ilişkin isteğinin hatırlatılması üzerine şunları söyledi:


“İlk defa duyuyorum. Hepiniz toprak olacağız ve hatta ahirette Amme suresinin son ayetinde şöyle deniyor. Onunla bitirelim madem. Hepimiz mahşer günü dirildiği zaman hayvanlarda dirilecek ve bizim inancımıza göre hayvanlar eğer bizim üzerimizde hakları varsa onlar da haklarını alacaklar. Ama onlar haklarını aldıktan sonra tekrar toprak olacaklar. Buna insanlar şöyle sesleneceklerdir. "Keşke ben de onlar gibi toprak olaydım" diyecektir. Ben bu ayet zannediyorum herkese en güzel başta şahsım olmak üzer en büyük mesajdır diye düşünüyorum.

 

Pekkan ne demişti

 

Habertürk'e konuşan Süperstar Ajda Pekkan, “Benim 10 kedim, 3 de köpeğim var. Bana kalsa büyük bir çiftlik alıp tüm hayvanlara bakmak istiyorum. Çok güzel empati yapıyorum onlarla. Sağlığımı onlarla buluyorum. O kadar seviyorum ki hayvanları, beni gömerseniz hayvan mezarlığına gömün. Her şeyim onlar” demişti.