36 yıl sonra çok korkutmaya geliyor!
19.10.2013 16:19

 

Stephen King'in yapıtından 1976 yılında beyazperdeye uyarlanan ve o tarihlerde döneminin en tüyler ürpertici filmi olan ''Carrie", 36 yıl sonra geri dönüyor. Yönetmen Kimberly Peirce'in kamera arkasına geçtiği yeni ''Carrie'', 8 Kasım'da izleyiciyle buluşacak.

 

Carrie filminden yeni bir fragman izleyiciyle buluştu. Sissy Spacek'in yorumuyla kült gerilim filmi olan ''Carrie'', özellikle baş kahramanının arkadaşları tarafından başından bir kova domuz kanı döküldüğü sahneyle hatırlanıyor. Bir önceki filmin yönetmeni usta rejisör Brian de Palma iken bu kez koltukta kadın bir yönetmen Kimberly Peirce oturuyor.

 

Yönetmen Peirce, neden daha önce Brian de Palma gibi bir ustanın imzasını taşıyan korku filmi klasiğini yeniden uyarladığını ise, ''Ben gerçekten, en derinden, tüm kalbimle yüzde yüz Stephen King'in yapıtlarını ve karakterlerini seviyorum. Bu psikolojik boyutu güçlü kitabı da seviyorum. O çok yoğun'' sözleriyle aktardı. 

 

 

 

Bütün hikayeyi baştan sona okuduğunu ve kitabın kahramanları anne-kızın öyküsünü incelediğini anlatan yönetmen, Carrie sizin kahramanınız belki, ama bu anne-kız öyküsü bir kalp ve ruh hikayesi. Asıl önemli olan da bu'' dedi. Peirce, ayrıca bu filmde ''kadın gücünü'' kullanacağını da ifade etti.

 

''Carrie'' filmi, Türkiye sinemalarında 5 Nisan 2013'te gösterime girecek. Spacek'in rolünü Chloe Grace Moretz üstleniyor. Film, 1976 yılında Türkiye'de ''Günah Tohumu-Carrie'' ismiyle gösterilmişti. Film, arkadaşları tarafından sürekli alaya alınan Carrie'nin aslında yüksek bir ''telekinesis gücüne'' sahip olması nedeniyle onları teker teker cezalandırmasını konu alıyor.