TV'de Bu Akşam
25.10.2013 17:50

 

Yalan Dünya (Yerli dizi)

 

Kanal D

20:00

 

Alsancaklar artık iyiden iyiye İstanbul’da kalmaya karar vermişlerdir. Bu durum yandakileri fazlasıyla tedirgin eder. Para sıkıntısı çeken ailenin, Rıza’yı damat olarak gözlerine kestirdiğine emindirler. Bu nedenle Rıza’yı Deniz’e kaptırmamak için önlem alırlar. Ancak Çiğdem Hanım’ın daha farklı planları vardır. Kızına şöhretli, paralı aktör olan Çağatay Koç’u yakıştırmaktadır. İkiliyi yakınlaştırmak için de Çağatay’ı Timur’un doğum gününe davet eder. Timur’un doğum gününe hediyesi ile zoraki giden Rıza, aileye şirin görünmek isterken yine işleri eline yüzüne bulaştırır.

 

 

 

 

 

Medcezir (Yerli dizi)

 

Star TV

20:00

 

Mira geçirdiği operasyonu atlatsa da artık bir saatli bombayla yaşayacaktır. Yaman Mira’nın hastalığının şokunu yaşarken Nevin onun kafasını karıştırmamak için yine uzaklaşmayı tercih eder. Hasan ise Yaman’ın yeni çevresiyle tanışmanın ona getireceği maddi faydaların peşindedir. Bu durumun farkına varan Yamanın Hasana olan nefreti daha da büyür. Serezlerde ise büyük bir gerginlik hakimdir. Selim Yaman’ın sınava girmemesini kabul edemez. Üniversite onun için artık bir hayal olmuştur. Yaman ne kadar üzülse de verdiği karardan pişmanlık duymaz. Bu sefer Selim’i sakinleştiren taraf Ender olacaktır.

 

 

 

 

 

Dila Hanım (Yerli dizi)

 

Show TV

20:00

 

Fatma, Haydar’la annesinin yakınlaşmasına dayanamaz ve her şeyi Rıza’ya anlatmaya karar verir. Rıza, Fatma’nın anlattıklarına inanamaz ve sinir krizi geçirir. Rıza’nın annesi Melike Hanım’la arası açılır. Bu yüzden Haydar'a öfkesi büyük olacaktır. Azer, Sultan’ın peşini bırakmaz. Sultan’ın katil olduğunu ispat etmeye çalışmaktadır. Bütün deliller Sultan’ın suçlu olduğunu göstermektedir. Suat, Rıza’nın peşini bırakmaz. Rıza’yı hapise attırmak için elinden gelenden fazlasını yapacaktır. Dila, bütün bu olanlara engel olamaz. Suat, Rıza’yı hapise attıracak mıdır?

 

 

 

 

 

Huzur Sokağı (Yerli dizi)

 

20:00

ATV

 

Bilal, Feyza’nın ayrılık konusunda kararlı olduğunu sonunda kabul ederek kendisi de aşkından vazgeçme kararı alır. Bilal’in evlilik kararı aldığını duyan ve Şükran’la evleneceğini düşünen Feyza, sarsılır. Bu arada Şükran, pastanede çocuklarla ilgili bir etkinlik düzenler. Bu etkinlikte, Ali’nin Şükran’a olan ilgisi su yüzüne çıkar. Evlilik kararında gel-git yaşayan Bilal, Emel’den duydukları karşısında şoke olur. Duyduklarına inanamayan Bilal, gerçeği öğrenmek için gittiği adreste Selim ve Feyza’yı konuşurken görür. Emel’in anlattıklarının doğru olduğunu düşünen Bilal, ani bir karar verir.

 

 

 

 

 

Böyle Bitmesin (Yerli dizi)

 

TRT 1

19:50

 

Türkiye’de son 20 yılda hızla artan boşanmalar, bu boşanmaların ilginç içerikleri, toplumun bu artışa direnemeyişi, ülkenin doğusuyla batısı arasında bu artış noktasındaki farkın gittikçe kapanıyor olması bir şey işaret ediyordu. Şüphesiz, boşanma denen şey, aile mefhumuyla ilgili en büyük kriz noktasıydı. Ve bir şeyi tanımlamanın en temel yollarından birisi onun karşıtıyla aynı çerçevenin içine alınmasıydı.