En güzel ve fit kadınlar arasında bir Türk
30.10.2013 12:26

26 Ekim 2013’teki WBFF Hollywood yarışmasında Los Angeles’tan Ceylan Sönmez, Diva Bikini ve Diva Fitness kategorilerinde tek Türk olarak yarışmaya katıldı.

 
Temalı kostüm bölümünde Türk öğelerini kullanarak hazırladığı dansöz kıyafeti, jüriden övgü aldı. 

World Beauty Fitness and Fashion Federasyonu, bir hayat tarzı markası olarak sağlıklı yaşamı, modayı, yarışma ruhunu ve fitnesi bir kurum altında birleştiriyor. Dünya çapında organize ettikleri onlarca fitness yarışması ile dünyanın her tarafından en güzel ve fit kadınları ve erkekleri bir podyumda biraraya getirip görsel bir şölen veriyorlar. 

Sönmez, 4 sene önce P90X evde antrenman programıyla ağırlık kaldırmaya başladı. 4 ay boyunca sağlıklı yaşam koçu WBFF Profesyoneli Sharon Polsky ile yarışma yeme planı ile ağırlık ve kardio antremanlarıyla hazırlık yaptı. Ceylan, Türkçe’den İngilizce’ye kitap ve doküman çevirileri ile Amerika’ya gelen Türk gruplarına fuarlar için mütercim tercümanlık yapıyor. “Etrafımdaki insanlara verdiğim ilham ve onlardaki sağlıklı yaşama doğru değişim ve gelişimi görmek beni bu yarışma hazırlığında en çok mutlu eden taraftı” diyen Ceylan, sağlıklı yaşamla ilgili öğrendiklerini bloğunda paylaşıyor.