Ve karşınızda Kaptan Amerika!
03.11.2013 23:39

 

Marvel’ın ünlü kahramanı Kaptan Amerika, sürükleyici bir macerayla beyazperdeye gelmeye hazırlanıyor. Film, 11 Nisan 2014 tarihinde Türkiye seyircisiyle buluşacak.

 

Seyirci,  “Kaptan Amerika: Kış Askeri” filminde Steve Rogers’ı, nam-ı diğer Kaptan Amerika’yı, Yenilmezler ile birlikte New York’ta yaşanan dehşet verici olayların ardından Washington D.C.’de huzur içinde yaşarken ve modern dünyaya uyum sağlamaya çalışırken bulacak.

 

Kaptan Amerika'yı Chris Evans'ın canlandıracağı filmde, ünlü yıldız Scarlett Johansson ile Türkiye'de İntikam adlı çevrimi yapılan Revenge serisindeki Emily karakteriyle tanınan Emily VanCamp ile Morgan Freeman da rol alıyor. 

 

 

 

 

 

 

                                

 

 

Filmde olaylar şöyle gelişecek:

 

S.H.I.E.L.D. üyesi bir arkadaşı saldırıya uğrayınca Steve, dünyayı tehlikeye atan bir entrika ağının içine çekilir. Kara Dul (Black Widow) ile güçlerini birleştiren Kaptan Amerika, kendisini susturmak için gönderilen profesyonel katillerle savaşırken bir yandan da giderek genişleyen bir komployu ortaya çıkarmak için çabalamaktadır. Bu kötü niyetli oyunun foyası meydana çıkınca Kaptan Amerika ve Kara Dul yeni arkadaşları Falcon’dan yardım isterler. Fakat kısa süre sonra kendilerini hiç beklenmedik ve zorlu bir düşmanla; Kış Askeri ile karşı karşıya bulurlar.

 

Konusu, ilk kez 1941 yılında yayınlanan ve popülerliğini hiç bir zaman kaybetmeyen Marvel çizgi romanlarına dayanan “Kaptan Amerika: Kış Askeri”nin yapımcılığını Kevin Feige, yönetmenliğini ise Anthony ve Joe Russo üstleniyor. Filmin senaryosu Christopher Markus & Stephen McFeely’e ait. Filmin oyuncu kadrosunda Chris Evans, Scarlett Johansson, Sebastian Stan, Anthony Mackie, Cobie Smulders, Frank Grillo, Emily VanCamp, Hayley Atwell ile Alexander Pierce rolünde Robert Redford ve Nick Fury rolünde Samuel L. Jackson yer alıyor.


Yönetmen: Anthony ve Joe Russo

Yapımcı: Kevin Feige

Baş Yapımcılar: Louis D’Esposito, Victoria Alonso, Michael Grillo, Alan Fine, Stan Lee

Senaryo:  Christopher Markus & Stephen McFeely (son hali değildir)

 

Oyuncular: Chris Evans, Scarlett Johansson, Sebastian Stan, Anthony Mackie, Cobie Smulders, Frank Grillo, Emily VanCamp, Hayley Atwell ile Alexander Pierce rolünde Robert Redford ve Nick Fury rolünde Samuel L. Jackson.