Öldü ama müzelik oldu!
09.11.2013 23:52

 

 

Downton Abbey adlı televizyon dizisinden 3. sezon sonunda aniden ölen Matthew Crawley karakterini canlandıran yakışıklı İngiliz aktör Dan Stevens'ın şansı açıldı. Stevens, Hollywood'dan teklif alarak sinema kariyerinde yeni bir sayfa açtı.

 

The Hollywoodreporter'ın haberine göre, yapımcıların Hollywood'da şansını aramak için diziden ayrıldığını, bu nedenle senaryo gereği öldürüldüğünü açıkladığı Stevens, Müzede Bir Gece-Night at the Museum 3 dizisinin kadrosuna katıldı. Filmin başrolünü Ben Stiller ve Robin Williams ile paylaşacak olan oyuncunun bu ilk Hollywood filmi olacak.

 

 

 

 

 

                                    

 

Downton Abbey dizisi ile yıldızı parlayan 31 yaşındaki oyuncunun yapımcıların bütün ısrarlarına ve isterse ABD'ye gitmiş gibi gösterilerek çekimlere orada katılmak için sundukları alternatiflere karşın kadrodan ayrılan Stevens, filmde İngiliz aksanını bol bol kullanma imkanı da bulacak. Konunun Londra'da geçtiği yeni filmde Ben Stiller, güvenlik görevlisi Larry Daley'yi, Robin Williams ise Teddy Roosevelt'i canlandıracak. Yönetmenliğini Shawn Levy'nin üstleneceği serinin önceki filmleri gişe rekoru kırarak 1 milyon dolara yakın hasılata ulaşmıştı. 

 

Dan Stevens ise filmde Lancelot adlı kötü adamı canlandıracak. Ünlü aktör, ayrıca A Walk Among the Tombstones isimli gerilim filminde de kamera karşısına geçecek.

 

Müzede Bir Gece-3 adlı yapımın çekimlerine gelecek yıl Şubat ayında başlanacak.