Leyla ile Mecnun hala o listede!
10.11.2013 00:49

 

TRT tarafından yayından kaldırılan Leyla ile Mecnun dizisini sevenlerin vefası, onu dünyanın en iyi dizileri listesinden hala indirmedi.

 

Dünyaca ünlü sinema veri alt tabanı imdb tarafından hazırlanan ve imdb kullanıcılarından en az 5 bin oy almış televizyon dizilerini aldıkları oy oranında sıralayan ''En İyi TV Dizileri'' listesinin 28. sırasında Leyla ile Mecnun var. Birkaç yıl önce listeye yerleşen Leyla ile Mecnun, yayından kaldırılmasına karşın halen oy yağdığı için listedeki yerini koruyor, hatta 1 basamak da üzerine çıktı.

 

Oyuncuları Gezi direnişi sırasında eylemlere katıldığı için TRT tarafından yayından kaldırıldığı belirtilen Leyla ile Mecnun'un yayından kaldırılmasının ardından aynı ekip, Star TV ekranlarında Ben de Özledim adlı yeni bir diziye başladı.

 

Dünyanın En İyi TV dizileri listesinin zirvesinde son bölümüyle ekranlara veda eden Breaking Bad adlı dizi 9.5 oyla bulunurken, ikinci sırada Planet Earth, üçüncü sırada Game of Thrones var.

 

Leyla ile Mecnun'un oyu ise 8.8... Leyla ile Mecnun'un geride bıraktığı diziler arasında The Walking Dead, Tudors, Revenge, Mad Men, Spartaküs, Supernatural, Prison Break,  Hannibal, Vampire Diaries, Shameless gibi çok ünlü yapımlar yer alıyor. Liste, eski ve halen gösterilen her türlü TV dizisinden oluşuyor.