Lezbiyenleri kızdırdılar!
12.11.2013 01:41

 

Cannes Film Festivali'nde ödül kazanan Mavi En Sıcak Renktir-Blue is the Warmest Color adlı film lezbiyenleri kızdırdı.

 

Lezbiyen dergisi Posture'da yer alan videoda filmin yapımcısı tarafından seçilmiş sahnelerin gösterildiği lezbiyen temsilciler beklenmedik bir tepki gösterdiği görüldü.

 

Filmin iki başrol oyuncusu Adele Exarchopoulos ve Lea Seydoux'nun sahneleri abartılı oynadığını iddia eden lezbiyen temsilciler, ''Filmin başında belki ilişkileri sıcak gibi görünebilir. Ancak filmin ilerleyen bölümlerinde resmen gülünç. Her 10 saniyede bir cinsellik var. Ayrıca sahnelerin aslında lezbiyen olmayan iki kadın tarafından yaşandığı da aşikar'' diyerek tepkilerini dile getirdiler.

 

 

                              

 

 

Cannes Altın Palmiye ödüllü tartışmalı film, kendisinden yaşça büyük bir kadına aşık olduktan sonra hayatı değişen 15 yaşındaki bir genç kızın hikayesini anlatıyor. Filmin iki başrol oyuncusunun da En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kazandığı film, Julie Maroh'nun "Le bleu est une couleur chaude" adlı çizgi romanından beyazperdeye aktarıldı. Bu ilgi çekici yapımın konusu şöyle:

 

Lise öğrencisi olan Adele, evi, okulu, arkadaşları ve öğretmen olma hedefi arasında yaşayan genç ve güzel bir kızdır. Erkeklere, ilişkilere ve aşka dair çekinceleri olan Adele, bir gün yolda mavi saçlı Emma'yı görür ve ilk görüşte aşık olur...

 

Yönetmen: Abdellatif Kechiche


Oyuncular: Léa Seydoux, Adèle Exarchopoulos, Mona Walravens, Salim Kechiouche