Ben vejetaryenim, kertenkele yemiyorum!
12.11.2013 01:01

 

Sıkı bir vejetaryen olan ve ağzına kesinlikle et sürmeyen Katherine Wood isimli İngiliz, salatasından kanlı canlı bir semender (kertenkele ailesinden, derisi parlak, bir çeşit kuyruklu kurbağayı andıran canlı) çıkmasıyla şok oldu.

 

Dailymail'ın haberine göre, ofis çalışanı olan 29 yaşındaki Wood, öğle yemeği için Sainsbury'de ofisinin yakınlarında bir süper marketten kapalı kap içinde salata satın aldı. Her zamanki gibi etsiz bir salata isteyen Wood, ofisine dönüşünde tam domates, mozarella ve kıvırcıktan oluşan salatasını yerken birden tuhaf bir kıpırdanma farketti. Birdenbire karşısında semenderi gören Katherine Wood hemen garsonu çağırarak semenderi gösterdi.

 

 

                                 

 

 

Bir vejetaryen olarak salatasında kanlı canlı bir hayvan bulmanın iyice ilginç olduğunu belirten Wood, ''Aslına bakarsanız salatadan 5 çatal da yemiştim. Bu yüzden aşırı derecede midem bulandı. Bunu da yemiş olabilirdim, düşünmek bile istemiyorum'' dedi. 

 

Salatanın arkadaşları ve çevredekiler tarafından cep telefonları ile fotoğrafları ve görüntülerinin çekilerek kaydedildiğini anlatan Wood, ''Benim olayım ofiste de efsane oldu. Hiç kimse gözlerine inanamadı'' sözleriyle yaşadığı inanılmaz olayı aktardı.


Süpermarket Wood'dan özür dilerken, ona 25 sterlinlik (yaklaşık 82 lira) hediye çeki verdi.