Açlık Oyunları da makası yemiş!
13.11.2013 01:53

 

Merakla beklenen Açlık Oyunları-Hunger Games serisinin yönetmeni Francis Lawrence, filmin bazı sahnelerinin yaş sınırına takılmamak için makaslandığını açıkladı.

 

Serinin Açlık Oyunları: Ateşi Yakalamak-The Hunger Games: Catching Fire filminin yönetmeni Lawrence, BBC'ye yaptığı açıklamada, yaş sınırına takılmamak için filmin makaslandığını belirtti. ''Aslında yaş sınırına takılacak çok az sahnemiz vardı'' diyen Lawrence, ''Birkaç sahneyi kestik. Sesi biraz ayarladık. Kanlı bazı sahneleri çıkardık. Bunlar kısıtlıydı ama yapmamız lazımdı'' sözleriyle değişiklikleri anlattı.

 

GALADAN RENKLİ ANLAR İÇİN FOTO GALERİYE TIKLAYIN

 

İlk filmin yönetmeni Gary Ross'un işinin daha zor olduğunu, çünkü ''çocukların çocukları öldürdüğünü'' dile getiren Lawrence, ''Çünkü çocukların ölmesi nasıl göstermeye çalışırsanız çalışın korkunçtur. Neyse ki bizim filmde böyle bir durum yoktu. En gençler Katniss ve Peeta idi'' dedi.

 

 

 

 

                            

 

Filmin prömiyerinde ise çok renkli anlar yaşandı. Londra'daki Leicester Square'de düzenlenen dünya prömiyerinde Katniss Everdeen adlı baş karakteri canlandıran Oscarlı oyuncu Jennifer Lawrence, derin sırt dekolteli kıyafetiyle dikkati çekti.

 

Suzanne Collins'in üçlemesinden bayezperdeye uyarlanan yapımın ikinci filminde Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson, Liam Hemsworth, Lenny Kravitz, Woody Harrelson, Donald Sutherland ve Philip Seymour Hoffman rol alıyor.

 

Film, ABD'de 13 yaş sınırı ile gösterilecek.