Filmin ilham verdiği ayakkabı!
20.11.2013 02:08


İstanbul, 18 Kasım 2013, Ödüllü ayakkabı tasarımcısı Julian Hakes, Marvel’ın yeni filmi Thor: Karanlık Dünya’nın gösterime girişi şerefine, Thor ve Asgard’dan ilham alarak kendiyle özdeşleşmiş “Mojito” stilinde bir çift ayakkabı tasarladı. 

 

Bu yılın başlarında Marvel’ın Iron Man 3 filmi için tasarladığı ayakkabının yarattığı popülaritenin ardından Hakes, prestijli bir ödül olan “Vogue Aksesuar Tasarımcısı” ödülünü kazandı. Marvel karakterleri Hakes’e işinde ilham vermeye ve tasarımlarını etkilemeye devam ediyor.  

 

Julian Hakes “Thor’un güçlü ikonografisini ve karakterini çizmek istedim, ama hemen göze çarpmayan bir tarzda, filmin daha derin, daha karanlık konusunu ve görüntülerini yansıtarak.... Thor tarafından, çekici Mjölnir’i kullanılarak titanyumdan veya kayadan yapılmış bir ayakkabı hayal ettim.  Arkadaşı Jane Foster için çok özel ve eşsiz, Asgard’ın kalbinden gelen, orada yapılmış bir hediye olabilirdi,” dedi.

 

The Walt Disney Company EMEA’nın Ayakkabı Müdürü David Lee ise şunları ekledi: “Eğlence sektörünün küresel lideri olan Marvel’ın konumu onu tasarımcıların ve moda öncülerinin ilgi odağı haline getiriyor. Julian Hakes’le olan ilişkimiz de bunun bir göstergesi. Bu ayakkabı, Hakes’in eşsiz, yenilikçi stilini gözler önüne sermenin yanı sıra modaya öncülük ediyor.”

 

Hakes’in ayakkabı koleksiyonları dünyada geniş kitlelerce tanınıyor. “Mojito” adlı ayakkabısı, 2012’deki Drapers Yılın Ayakkabı Tasarımcısı ödülünü de içeren pek çok prestijli ödül kazandı.