Türk genci Alman kızına gönül verince...
25.11.2013 11:05

 

Almanya'da yaşayan bir Türk ailesinin oğullarının Alman kızına aşık olunca yaşanan eğlenceli olayları konu alan Gurbette Aşk dizisi TRT ekranlarında izleyiciyle buluştu.

 

Ekranların yeni dizisinin başrollerini Cezmi Baskın, Gökhan Alkan, Müge Boz ve Wilma Elles’in paylaştığı, yarından itibaren TRT 1’de yayınlanacak “Gurbette Aşk”, yıllar önce Türkiye’den Almanya’ya göçen bir Türk ailesinin hikayesini anlatıyor.

Hisseli Harikalar yapımcılığında, yönetmenliğini Hamdi Alkan’ın yaptığı dizinin senaryosunu Caner Güler, Ömer Pınar ve Volkan Girgin yazıyor. Dizinin konusu kısaca şöyle:

 

“Almanya’nın Köln kentinde yaşayan Türkoğlu ailesinin en büyük oğlu Osman (Gökhan Alkan), Almanya’da Makine Mühendisliği okuyan dürüst ve mert bir gençtir. Aynı üniversitede ‘Sprachen und Kulturen der islamischen Welt’ (İslam Dünyası’ndaki Diller ve Kültürler) ve tarih okuyan Nina’yla (Müge Boz) aşk yaşamaktadır. Nina, hem okuduğu dal nedeniyle hem de Osman’la olan ilişkisinden dolayı Türk kültürünü tanıyan bilen ve seven bir kızdır. Aşıklar okul biter bitmez evlenmek niyetindedirler. Fakat başlarında çok büyük bir dert vardır. Osman’ın babası Salih...''

 

İşte dizinin 2. bölüm fragmanı:

 

 

                      S