İstanbul'un göbeğinde Alman mahallesi!
25.11.2013 13:44

 

TRT-1 ekranlarının yeni dizisi Gurbette Aşk-Bir Yastıkta için İstanbul'un göbeğine Alman mahallesi kuruldu.

 

Konusu Köln'deki bir Türk mahallesinde geçen dizinin sanat yönetmeni ve ekibi tarafından sokak inşa edildi. Kuaför dükkanı, kıraathane, turizm danışma bürosu, lokanta bütün canlılığıyla sokağa renk katıyor. Bu dükkanların iç mekanları da bütün ayrıntıları düşünülerek yapıldı.

 

TÜRK MAHALLESİNİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN

 

Almanca tabelaların bulunduğu sokakta, Almanya'nın ünlü festivali Oktoberfest'e ilişkin ilan bile unutulmadı. Dükkan camındaki Almanca ilan ve çeşitli afişlerin yanı sıra, bir yandan Fenerbahçe'ye ilişkin bir afiş de Türk mahallesinde duvardan göz kırpıyor. Duvar yazıları da gençlerin de yoğunlukta olduğu sokağın olmazsa olmazı...

 

 

                                   

 

 

Mahallede yaşayan Türk ve Alman ailelerle bu sıcak atmosfer tamamlanırken, Arnavut kaldırımı zeminli Türk mahallesi herkesi kilometrelerce uzaktaki Almanya'ya götürüyor. Beykoz'daki sette hiç Almanya'ya gitmeden oradaymış hissi veren sokaktaki çekimler de yönetmen Hamdi Alkan ve ekibi tarafından büyük bir hızlı ve keyifle devam ediyor. Hatta çekimlere ara sıra çevrenin sakinleri kediler bile konuk oluyor.

 

Gurbette Aşk dizisinin 2. bölümü, 1 Aralık Pazar günü TRT-1 ekranlarında olacak. Yönetmenliğini Hamdi Alkan'ın üstlendiği yapımda, Cezmi Baskın, Gökhan Alkan, Müge Boz, Wilma Elles ve Serhat Özcan başlıca rolleri üstleniyor. Dizi, yıllar evvel Türkiye’den Almanya’ya göç eden dönerci Salih Türkoğlu ve ailesinin hikayesini anlatıyor. Dizi, ailenin oğlunun Alman bir kızla evlenmeye karar vermesi üzerine meydana gelen eğlenceli olayları konu alıyor.