Game of Thrones hayranlarına kötü haber!
03.12.2013 03:04

 

Dünyaca ünlü televizyon dizisi Games of Thrones-Taht Savaşları hayranlarına serinin yazarı R.R. Martin'den üzücü bir haber geldi.

 

R. R. Martin, Empireonline'a verdiği röportajında, serinin yeni romanında gerekirse tüm kahramanlarını öldürebileceğini söyledi. Kaleme aldığı Buz ve Ateşin Şarkısı serisini karşılaştırabileceği bir roman olup olmadığının sorulması üzerine Martin şu yanıtı verdi:

 

 “Aslında, tam olarak yok. Elbette benden önce gelen dev yazarların oluşturduğu fantazi ve tarihsel roman geleneğinden besleniyorum ve seriyi bu temeller üzerine inşa ettim. Seriyi yazarken büyük yazarlardan ilham aldım ama bir yandan da sadece benim anlatabileceğim, özgün ve bana ait bir hikâye kaleme almak istedim. Yine de Fransızca yazılmış ve pek bilinmeyen Maurice Druon’un İngiltere ’de yayımlanacak The Accursed Kings (Lanetli Krallar) serisine değinmekte fayda var. 

 

“Son kitabınızı dört gözle bekliyorum ama seriyi iki kitapta nasıl çözümlendireceksiniz?” sorusu üzerine de Martin, “İki kocaman kitap. Her biri 1500 sayfalık müsveddelere sahip ve bu 3 bin sayfa yapar. Sanırım bu işimi görmeye yeter. Tabii, eğer çok büyük bir baskı altında kalırsam kan rengine bürünmüş o kuyruklu yıldızı Westeros’a çarptırım, herkesi öldürebilirim'' dedi.