Hobbit'in yeni macerasının tüm fragmanları!
05.12.2013 00:10


Hobbit serisinin ikinci halkası, sinemaseverlerle buluşmak üzere gün sayıyor. The Hobbit: Smaug'un Çorak Toprakları-The Hobbit: The Desolation of Smaug adlı film, 13 Aralık'ta gösterime girecek.

 

Erebor cüceleri ''ana vatanlarına'' yeniden kavuşmak için uğraşırken, hazinenin sırrı da bu filmde ortaya çıkacak. Smaug'un tüm korkutuculuğuyla izleyici karşısına çıkacağı filmde, üçlemenin Hobbit: Beklenmedik Yolculuk adlı ilk filmde Misty Dağları'ndan başarıyla geçen Thorin ve beraberindekilerin Mirkwood ormanında zorlu bir maceraya atılacak. Filmde olaylar şöyle gelişecek:

 

Yanlarında Büyücü Gandalf olmadan ormanı geçmek zorunda olan Hobbitler insanların yaşadığı bölgeye ulaştığında Bilbo Baggins'in cücelerle olan anlaşması da son bulacak. Yalnız Dağ'a ulaşmak zorunda olan ekip ulu ejder Smaug'un saklandığı inine giden Gizli kapı'yı bulabilecekler mi? Peki güneye doğru gizli bir görev peşinde olduğunu söyleyen Gandalf nerededir? 

Peter Jackson'ın yönettiği filmin J.R.R Tolkien'in aynı adlı romanından uyarlanan senaryosu ise Jackson'ın yanı sıra yine Fran Walsh, Philippa Boyens ve Guillermo del Toro'dan oluşan ekibin imzasını taşıyor.

 

Filmde, Martin Freeman, Ian McKellen (Gandalf), Andy Serkis (Gollum), Richard Armitage (Thorin Meşekalkan), Lee Pace, Hugo Weaving, Elijah Wood ve Cate Blanchett rol alacak. Serinin üçüncü filmi olan The Hobbit: Gittim ve Döndüm-The Hobbit: There and Back Again ise 17 Aralık 2014 tarihinde vizyona girecek.