Norveç'e yola çıkacak...
06.12.2013 12:49

 

Yalova'da Norveç için balık avlama gemisi yapıldı.

 

Yalova'da, Cemre Tersanesi tarafından Norveç Osterbris AS için inşa edilen Osterbris adlı balık avlama gemisi, törenle denize indirildi.

Yalova'nın Altınova İlçesindeki Tersaneler Bölgesi'nde Cemre Tersanesi tarafından Norveç Osterbris AS firması için yapılan balık avlama gemisinin denize indirilişi için bir tören düzenlendi. Trawler tipi olan 75 metrelik geminin denize indiriliş törenine Altınova Kaymakamı Nurullah Kaya, Cemre Tersanesi ortakları Orhan Gülcek, Hüseyin Toftar ve Necmettin Çubuk, Osterbris AS Firması Sahibi Olav Ostervold ve eşi Margareth Ostervold ile tersane çalışanları katıldı.

 

2014 yılının Nisan ayında sahibine teslim edilmesi planlanan geminin denize indiriliş kurdelesini Cemre Tersanesi Ortağı Orhan Gülcek ile Osterbris AS Firması Sahibinin eşi Margareth Ostervold birlikte kesti. Gemi, tersane çalışanlarının alkışlarıyla suyla buluştu.

 

75 metre boyunda ve 15 metre genişliğindeki geminin 3 bin 200 metreküp taşıma kapasitesine sahip olduğu, geminin anahtar teslim olarak yapıldığı bildirildi.

 

Cemre Tersanesi'nin suya indirilen 29'uncu gemisi olma özelliğini taşıyan Osterbris, 2014 yılının Nisan ayında donatım işlemleri tamamlandıktan sonra Norveç'e yola çıkacak.

 

 

DHA