Hugh Jackman hayranlarını mutlu edecek haber!
08.12.2013 00:17

 

Kanserle mücadele eden ünlü aktör Hugh Jackman'ın sağlığı giderek düzelirken, oyuncunun rol alacağı yeni X-Men filminin 2016 yılında gösterime gireceği açıklandı.

 

BBC'nin haberine göre, Jackman hayranlarını mutlu eden haber, serinin yapımcısı Bryan Singer'dan geldi. Yeni X-Men filmi Apocalypse'ın süper kahramanlar serisinin sekizinci filmi olacağını duyuran Singer,  gösterim tarihini 27 Mayıs 2016 olarak duyurdu.

 

İlki 2000 yılında seyirciyle buluşan X-Men serisinin yeni filmi Apocalypse, ismini Marvel çizgi romanlarındaki Mısırlı kötü adam karakterinden alıyor. Bu karakter, 1986 yılında yaratıldı. 

 

Yeni X-Men filmi, Alice Harikalar Diyarında 2 ile aynı hafta, Örümcek Adam 3 filminden 2 hafta önce izleyici karşısına çıkacak.

 

X-Men serisinin çekimleri sona eren ve Hugh Jackman'ın da kadrosunda yer aldığı filmi Days of Future Past,  23 Mayıs 2014 tarihinde vizyona girecek. Filmde ayrıca Ian McKellen, Patrick Stewart, Jennifer Lawrence, Halle Berry ve James McAvoy da rol alıyor.

 

Marvel çizgi romanlarından beyazperdeye uyarlanan X-Men serisi tüm dünyada 2 milyar doların üzerinde gişe hasılatı elde etmişti.

 

Hugh Jackman, burnunun üzerindeki bir lezyona kanser teşhisi konulması üzerine operasyon geçirmiş ve kanser tedavisine başlamıştı.