Obama ve Cameron, Mandela severleri kızdırdı!
10.12.2013 22:14

 

ABD Başkanı Barack Obama ve İngiltere Başbakanı David Cameron, Güney Afrikalı efsane lider Nelson Mandela'nın cenaze töreninde ilginç bir ana imza attılar. İki lider, Danimarka Başbakanı Helle Thorning-Schmidt ile birlikte cep telefonuyla kendi fotoğraflarını çektiler.

 

Tüm dünyada artık salgın haline gelen ve ''selfie'' olarak adlandırılan telefonla kendi kendinin fotoğrafını çekme modasına Obama ve Cameron da ''ilginç'' bir ortamda uydu. Mandela'nın FNB Stadyum'daki kalabalık cenazesinde Danimarka Başbakanı ile birlikte gülümseyerek objektiflere poz veren üçlü bu kareyi çekerken, Obama'nın eşi Michelle Obama ise bu ana kayıtsız kaldı. Bu durum, First Lady'nin eşinin davranışını onaylamaması olarak yorumlandı.

 

Üç liderin bu fotoğrafı internette kısa sürede yayılırken, Twitter'da sayısız kullanıcı, bunun Mandela'nın cenazesinde yapılmaması gereken bir davranış olduğunu ifade ettiler.  

 

İngiliz basın organı Dailymail ise kendi başbakanlarını ağır bir dille eleştirerek, ''Selfie çekmek için GERÇEKTEN uygun bir zaman mı Dave?'' ifadesini kullandı. Telegraph ise bir adım daha ileri giderek, ''Selfie-gate: Neden Cameron ve Obama, idiotlar gibi davrandı?'' başlığını attı.

 

 

                               

 

 

                              

 

 

Washington Post/Fox News/Dailymail/Telegraph