O fotoğraflar yalan söylüyormuş!
12.12.2013 00:13

 

ABD Başkanı Barack Obama'nın, Danimarka'nın kadın başbakanı ile samimi anlarını kıskandığı için onlara tavır yaptığı yorumu getirilen First Lady Michelle Obama fotoğraflarına asıl kaynaktan yalanlama geldi. Fotoğrafı çeken AFP Foto Muhabiri, ''Birkaç dakika önce Michelle Obama da onlarla şakalaşıyordu. Fotoğraflar bazen yalan söyleyebilir'' dedi.

 

Güney Afrika'nın efsane lideri Nelson Mandela'nın cenaze töreninde, ABD Başkanı Barack Obama, İngiltere Başbakanı David Cameron ile Danimarka Başbakanı Helle Thorning-Schmidt'in ''selfie-kendi kendinin fotoğrafını çekme'' anlarına ilişkin kare gündeme damgasını vurdu. First Lady Michelle Obama'nın eşini kıskanarak Danimarka Başbakanı'na tavır yaptığı, yüzünü astığı, sonrasında da iki liderin ortasına oturduğu yorumu getirilen fotoğraf karesinin sahibi Roberto Schimdt ile tüm dünyayla aynı fikirde değil.

 

Fotoğrafı çeken kişi o olduğu için bu konuda asıl söz sahibi olan Schmidt, AFP'deki köşesinde ''yanlış yorumlandığını'' belirttiği fotoğraf karesiyle ilgili görüşlerini aktardı. Schmidt, ''selfie'' çekildiği sırada üç lider gülümserken yüzünü asan Michelle Obama'nın sert bakışının eşi ve ''arkadaşlarına'' olmadığını, birkaç dakika önce onun da 3 liderle sohbet ettiğini aktardı. Schmidt, ''Sosyal medyada gördüm ki Michelle Obama benim fotoğraflarımda biraz o duruma canı sıkılmış gibi duruyor. Ama fotoğraflar yalan söyleyebilir. Birkaç saniye önce First Lady de onlarla şakalaşıyordu. Ama fotoğraf anında tesadüfen yüzünde o sinirli ifade ortaya çıkmış'' diyerek olayı aydınlattı.

 

Obama, Cameron ve Thorning-Schmidt'in cenazeye yakışmayan bir hal ve tavır içinde bulunmadıklarının da altını çizen Schmidt, ''Stadyumda Güney Afrikalılar da dans ediyor, şarkı söylüyor ve aralarından ayrılan liderlerini onurlandırmak için neşeli bir atmosferdeydiler'' ifadesini kullandı.

 

Başkan Obama'nın çok etkili, duygulara hitap eden ve Nelson Mandela'yı onurlandıran bir konuşma yaptığını dile getiren Schmidt, o sırada Michelle Obama'nın da kocasından kıskandığı iddia edilen Danimarka Başbakanı ile sohbet ettiğini, aralarında bir soğukluk olmadığını belirtti. 

 

Son olarak Başkan Obama'nın Thorning-Schmidt ile samimi sohbetinden sonra dönüp eşinin elini öptüğünü, cenazenin duygulu atmosferinden etkilenerek aşklarını tazelediklerini, bunun da romantik bir an olduğunu ifade eden başarılı foto muhabiri, Danimarka Başbakanı'nın çok güzel bir kadın olmasına karşın Obamalar'ın arasında soğuk rüzgarlar estirmediğini, fotoğraf karelerinin tamamen yanlış yorumlandığını özetledi.