Oscar tarihine geçmeye mi hazırlanıyor?
13.12.2013 00:26


Geçen yıl Umut Işığım-Silver Linings Playbook filmiyle 23 yaşında ilk Oscar ödülünü kucaklayan Jennifer Lawrence, yeniden altın heykelciğe koştuğunun sinyallerini verdi.

 

 Sinema dünyasında ''Oscar habercisi'' kabul edilen Altın Küre Ödülleri'nin adaylarının açıklanmasıyla beraber gözler, genç oyuncu Lawrence'a çevrildi. Lawrence'nın Umut Işığım filminin yönetmeni David O. Russell ve Bradley Cooper ile yeniden çalıştığı  American Hustle adlı film 7 dalda ödüle aday gösterildi. Russel'ın geçen seneden sonra ikinci büyük başarısı olan projedeki rolüyle Jennifer Lawrence da ''En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu'' dalında Altın Küre'ye aday oldu. 

 

 

 

                            

 

Jennifer Lawrence'ın yeniden Oscar adayı olabileceği sinema kulislerinde yoğun biçimde konuşulurken, Altın Küre adaylığının kesinleşmesi bu iddiaları da güçlendirdi. 

 

Lawrence ve Bradley Cooper'a Christian Bale'in eşlik ettiği filmin konusu şöyle:

 

Usta dolandırıcı Irving Rosenfeld ve ortağı Sydney Prosser genç ve yetenekli bir FBI ajanı olan Richie DiMaso tarafından yakalanır. Hüküm giymemelerinin ise tek bir yolu vardır: FBI için çalışmak... FBI'ın üst kademeli yöneticilerinden gelen bu teklifi kabul ederler; görevleri ise kendileri gibi usta bir şekilde dolandırıcılık yapan kimi insanları teşhis etmektir. Ajan DiMaso ve çalışma arkadaşları tarafından hazırlanan plana göre, bir kumar cenneti olan Arap Şeyhi’nin yönettiği Atlantic City'de ünlü kumarcıların katıldığı geniş çaplı bir oyun organize edeceklerdir. Başlarda son derece masumane ve zekice görünen bu plan, zamanla değişime uğramaya başlar.

 

 

American Hustle, 24 Ocak 2014 tarihinde gösterime girecek.