Bu hafta sinemaları Hobbitler basacak!
13.12.2013 00:44

 

Serinin meraklılarının uzun süredir heyecanla beklediği The Hobbit: Smaug'un Çorak Toprakları-The Hobbit: The Desolation of Smaug gösterime girdi. Hobbit serisinin ikinci halkası olan filmin yanı sıra, Engin Altan Düzyatan ile Özgü Namal'ın başrolünü üstlendiği Bu İşte Bir Yalnızlık Var adlı film de sinemalarda. 

 

-The Hobbit: Smaug'un Çorak Toprakları/The Hobbit: The Desolation of Smaug: Erebor cüceleri ''ana vatanlarına'' yeniden kavuşmak için uğraşırken, hazinenin sırrı da bu filmde ortaya çıkacak. Smaug'un tüm korkutuculuğuyla izleyici karşısına çıkacağı filmde, üçlemenin Hobbit: Beklenmedik Yolculuk adlı ilk filmde Misty Dağları'ndan başarıyla geçen Thorin ve beraberindekilerin Mirkwood ormanında zorlu bir maceraya atılacak. Filmde olaylar şöyle gelişecek:

 

Yanlarında Büyücü Gandalf olmadan ormanı geçmek zorunda olan Hobbitler insanların yaşadığı bölgeye ulaştığında Bilbo Baggins'in cücelerle olan anlaşması da son bulacak. Yalnız Dağ'a ulaşmak zorunda olan ekip ulu ejder Smaug'un saklandığı inine giden Gizli kapı'yı bulabilecekler mi? Peki güneye doğru gizli bir görev peşinde olduğunu söyleyen Gandalf nerededir? 

 

 

                             

 

Peter Jackson'ın yönettiği filmin J.R.R Tolkien'in aynı adlı romanından uyarlanan senaryosu ise Jackson'ın yanı sıra yine Fran Walsh, Philippa Boyens ve Guillermo del Toro'dan oluşan ekibin imzasını taşıyor.

 

Filmde, Martin Freeman, Ian McKellen (Gandalf), Andy Serkis (Gollum), Richard Armitage (Thorin Meşekalkan), Lee Pace, Hugo Weaving, Elijah Wood ve Cate Blanchett rol alacak. Serinin üçüncü filmi olan The Hobbit: Gittim ve Döndüm-The Hobbit: There and Back Again ise 17 Aralık 2014 tarihinde vizyona girecek. 

 

 

                             

 

 

-Bu İşte Bir Yalnızlık Var: Romantik Komedi serisinin ilk filmini yöneten Ketche'nin kamera arkasına geçtiği filmde, Engin Altan Düzyatan, Özgü Namal, Emin Gürsoy, Gaye Gürsel, Ümit Erdim ve Wilma Elles rol alıyor. Tuna Kiremitçi'nin aynı adlı eserinden uyarlanan Bu İşte Bir Yalnızlık Var, bir müzisyen olan Mehmet'in eşi ile ayrılmasını ve hayatının giderek kötüleşmesini anlatıyor. Kızı Ezgi ile hayata bağlanmaya çalışan Mehmet'in yaşadığı apartmandaki boşanmaya hazırlanan Orhan ve Ayşe çiftinin çatırdayan evlilikleri ise Mehmet'in hayatını değiştiriyor. Evi terk eden Orhan'ı aramaya çıkan Mehmet, bir süre sonra Orhan'ın karısı Ayşe ile yakınlaşıyor ve ortalık karışıyor. Filmin müzikleri ise İskender Paydaş ve Tarkan Gözübüyük'ün imzasını taşıyor.