Düğün Dernek filmini kaç kişi izledi?
13.12.2013 23:51

 

BKM'nin yeni komedi filmi Düğün Dernek, 1 hafta içerisinde 1 milyon 86 bin 807 izleyici tarafından seyredilerek uzun bir süredir yerli yapımların başaramadığı bir gişeye ulaştı.

 

2013 yılının ikinci yarısında durağanlaşan ve bir süredir yerli yapımların ön saflarda yer almadığı gişe yarışında Düğün Dernek, rakiplerini açık ara geride bırakarak damga vurdu. Film, 1 hafta gibi kısa bir sürede 1 milyon barajını aşarken, Özcan Deniz'in son filmi Su ve Ateş, 4 haftada 1 milyon 20 bin 773 izleyiciye ulaştı. Bu 2 filmi, Açlık Oyunları 2: Ateşi Yakalamak/The Hunger Games: Catching Fire takip ediyor.

 

Box Office Türkiye verilerine göre gişe yarışında son durum ise şöyle:

 

                                         

 

 

 

-Entarisi Dım Dım Yar

 

Yönetmenliğini Selçuk Aydemir'in üstlendiği Düğün Dernek filminin oyuncuları Ahmet Kural, Murat Cemcir, Rasim Öztekin, Jelena Boliç ve Barış Yıldız. Selçuk Aydemir'in senaryosunu da kaleme aldığı filmin konusu Sivas'ta geçiyor. İşler Güçler dizisiyle sevilen Ahmet Kural ile Murat Cemcir'in alışılmışın dışında bir görüntüyle filmde yer aldığı filmin fragmanında yer alan Entarisi Dım Dım Yar adlı türkü de internette fenomen haline geldi. Düğün Dernek'te olaylar şöyle gelişiyor:

 

Sivas'ın Esenyurt köyünde yaşayan İsmail'in oğlu Tarık bir gün yurt dışından çıkagelir. Önce her zamanki gibi bir memleket hasreti gibi görünse de bu ziyaretin altındaki esas neden çabuk ortaya çıkar: Tarık görevli olarak çalıştığı Letonya'da Monica adlı bir kızla beraberdir ve aynı ülkede çalışmak için tek yol evlenmeleridir! Kendisinin olurunu almaya gelen oğlunu düğünsüz evlendirmemeye kararlı olan İsmail, Tüpçü Fikreti, Çetin'i ve köyün öğretmeni Saffet’i seferber ederek elde avuçta para yokken 10 gün içerisinde sazlı-sözlü bir düğün hazırlığı içerisine girer!