Herkesi geçti, bir kendini geçemedi!
16.12.2013 21:21


Hobbit serisinin ikinci halkası The Hobbit: Smaug'un Çorak Toprakları-The Hobbit: The Desolation of Smaug gişe rekoru kırıyor. İlk 3 gününde dev bir hasılata imza atan film, serinin ilk filmi The Hobbit: Beklenmeyen Yolculuk filminin 3 gün rekorunu ise geçemedi.

 

Yeni Hobbit filmi, 3 gün içinde Kuzey Amerika sinemalarında 73 milyon 675 bin, Kuzey Amerika hariç dünyanın diğer ülkelerinde 131 milyon 200 bin olmak üzere toplamda 204 milyon 675 bin kişi tarafından izlendi. Bu rakamla tüm rakiplerini geride bırakan film, Hobbit: Beklenmeyen Yolculuk filminin ise gerisinde kaldı. Hobbit: Beklenmeyen Yolculuk, sadece 2 gün içinde 84 milyon 780 bin doları Kuzey Amerika sinemalarında olmak üzere toplam 222 milyon 975 bin dolar gişe hasılatı elde etmişti.

 

 

                          

 

 

-Yeni macerada neler var?

 

Erebor cüceleri ''ana vatanlarına'' yeniden kavuşmak için uğraşırken, hazinenin sırrı da bu filmde ortaya çıkacak. Smaug'un tüm korkutuculuğuyla izleyici karşısına çıkacağı filmde, üçlemenin Hobbit: Beklenmedik Yolculuk adlı ilk filmde Misty Dağları'ndan başarıyla geçen Thorin ve beraberindekilerin Mirkwood ormanında zorlu bir maceraya atılacak. Filmde olaylar şöyle gelişecek:

 

Yanlarında Büyücü Gandalf olmadan ormanı geçmek zorunda olan Hobbitler insanların yaşadığı bölgeye ulaştığında Bilbo Baggins'in cücelerle olan anlaşması da son bulacak. Yalnız Dağ'a ulaşmak zorunda olan ekip ulu ejder Smaug'un saklandığı inine giden Gizli kapı'yı bulabilecekler mi? Peki güneye doğru gizli bir görev peşinde olduğunu söyleyen Gandalf nerededir? 

Peter Jackson'ın yönettiği filmin J.R.R Tolkien'in aynı adlı romanından uyarlanan senaryosu ise Jackson'ın yanı sıra yine Fran Walsh, Philippa Boyens ve Guillermo del Toro'dan oluşan ekibin imzasını taşıyor.

 

Filmde, Martin Freeman, Ian McKellen (Gandalf), Andy Serkis (Gollum), Richard Armitage (Thorin Meşekalkan), Lee Pace, Hugo Weaving, Elijah Wood ve Cate Blanchett rol alacak. Serinin üçüncü filmi olan The Hobbit: Gittim ve Döndüm-The Hobbit: There and Back Again ise 17 Aralık 2014 tarihinde vizyona girecek.