Artık kendini fazla yormayacak!
24.12.2013 20:48

 

Yakalandığı cilt kanseri nedeniyle tedavi gören ünlü aktör Hugh Jackman, illüzyonist Harry Houdini'yi canlandıracağı Broadway müzikalinden ayrıldı.

 

BBC'nin haberine göre, usta oyuncu, ayrılığına gerekçe olarak diğer projeleri nedeniyle bu müzikale fazla zaman ayıramayacağı için bu kararı aldığını belirtti. 

 

Çok sayıda film projesi için imza attığını hatırlatan Jackman, ''rolünün gerektirdiği ağırlığı veremeyeceği'' düşüncesiyle projeden ayrılmak istediğini belirterek, "Bu müzikalin yaratıcı kadrosuna inanılmaz derecede saygım var ve herkese başarılar diliyorum. Biliyorum ki onlar çok mükemmel bir müzikal yaratacaklar'' dedi. 

 

Yapımcı Scott Sanders ise Sefiller-Les Miserables ile müzikal anlamda başarısını göstermiş olan Jackman'ın ayrılmasından üzüntü duyduklarını, ancak yollarına devam edeceklerini söyledi.

 

Başarılı bir kadro tarafından sahneye konulan müzikalde Danny Elfman, metin yazarı Aaron Sorkin ve besteci Stephen Schwartz tarafından 5 yıldır çalışma sürdürülüyor. Müzikalin 2014 yılında sahneye gelmesi planlanıyordu. 

 

Erken teşhis edilmiş cilt kanseri nedeniyle burnundan bir operasyon geçiren ve tedaviye başlayan Jackman, The Wolverine serisinin yeni filmi üzerinde çalışıyor. Oyuncunun sağlığına özen göstermek için bu kararı aldığı düşünülüyor.