Rihanna'ya Diyarbakır'da konser teklifi
24.12.2013 21:51

Türkiye’ye birçok ünlü şarkıcı ve müzik grubunu getiren organizatör Erdem İpekçi, Rihanna’ya, Diyarbakır’da konser vermesi için teklif götürecek.

 

Barbadoslu yıldızın Diyarbakır’a gelmesiyle birlikte dünyanın da bu bölgede güven, barış ve huzurun tesis edildiğine olan inancını arttıracağını belirten İpekçi, "Projemizin devlet nezdinde ve yerel idareciler tarafından sıcak karşılanması halinde, barış sürecine katkı sunmaktan onur duyarım" dedi.

 

Daha önce Enrique Iglesias, Katy Perry, David Guetta, Roxette ve James Blunt gibi birçok ünlü şarkıcı, DJ ve grubun Türkiye’de konser vermesini sağlayan Life Group Entertainment’ın kurucu ortağı ve organizatör Erdem İpekçi, Rihanna’nın Diyarbakır’da konser vermesi için çalışma başlattığını söyledi.

 

Memleketi Diyarbakır’a 26 yıl aradan sonra gelen Erdem İpekçi, çözüm süreciyle sağlanan ortamdan duyduğu memnuniyet karşısında çok etkilendiğini ve sürece katkıda bulunmak amacıyla bu konseri planladığını söyledi.

 

Çözüm sürecinde alınan mesafeyi, sağlanan birlik, huzur ve güven ortamını artık dünyanın da bilmesi gerektiğini ifade eden İpekçi, "Rihanna’nın Diyarbakır’da vereceği konser ile tüm dünyaya istenilen, huzur, güven ve barış mesajı verilebilir. Bu konserlerin gerçekleştirilmesi için çalışmalara başladık. Konser organizasyonumuzla ilgili Diyarbakır’da görüştüğümüz sivil toplum örgütlerinden önemli destek mesajları aldık" diye konuştu.