Celal ile Ceren'in ''Düğün Dernek'' kabusu!
26.12.2013 00:31

 

Gişe rekorları kıran Düğün Dernek filmi, yılın sonuna doğru yeni bir sürprize imza attı. Yılın en çok izlenen 10 filmi listesinde ikinci sırada yer alan Celal ile Ceren'in, birkaç gün içinde tahtından inip üçüncü sıraya düşmesine kesin gözüyle bakılıyor.

 

2013 yılının ikinci yarısında durağanlaşan ve bir süredir yerli yapımların ön saflarda yer almadığı gişe yarışında Düğün Dernek, rakiplerini açık ara geride bırakarak damga vurdu. Film, 1 hafta gibi kısa bir sürede 1 milyon barajını aşarken, ilk haftasında yılın en çok izlenen 10 filmi arasına yerleşti. Dur durak dinlemeyen Düğün Dernek, 2 milyon 846 bin 211 izleyiciye ulaşırken, Şahan Gökbakar ile Ezgi Mola'nın başrolünü üstlendiği Celal ile Ceren ile arasında sadece 7 bin 417 izleyici kaldı. Düğün Dernek'in yılı ikinci sırada bitirmesi bekleniyor. 

 

Box Office Türkiye verilerine göre yılın en çok izlenen filmleri şöyle:

 

                                         

                                   

 

 

-Entarisi Dım Dım Yar

 

Yönetmenliğini Selçuk Aydemir'in üstlendiği Düğün Dernek filminin oyuncuları Ahmet Kural, Murat Cemcir, Rasim Öztekin, Jelena Boliç ve Barış Yıldız. Selçuk Aydemir'in senaryosunu da kaleme aldığı filmin konusu Sivas'ta geçiyor. İşler Güçler dizisiyle sevilen Ahmet Kural ile Murat Cemcir'in alışılmışın dışında bir görüntüyle filmde yer aldığı filmin fragmanında yer alan Entarisi Dım Dım Yar adlı türkü de internette fenomen haline geldi. Düğün Dernek'te olaylar şöyle gelişiyor:

 

Sivas'ın Esenyurt köyünde yaşayan İsmail'in oğlu Tarık bir gün yurt dışından çıkagelir. Önce her zamanki gibi bir memleket hasreti gibi görünse de bu ziyaretin altındaki esas neden çabuk ortaya çıkar: Tarık görevli olarak çalıştığı Letonya'da Monica adlı bir kızla beraberdir ve aynı ülkede çalışmak için tek yol evlenmeleridir! Kendisinin olurunu almaya gelen oğlunu düğünsüz evlendirmemeye kararlı olan İsmail, Tüpçü Fikreti, Çetin'i ve köyün öğretmeni Saffet’i seferber ederek elde avuçta para yokken 10 gün içerisinde sazlı-sözlü bir düğün hazırlığı içerisine girer!