Ünlü sanatçı hayatını kaybetti
26.12.2013 00:36

Bir süredir hastanede tedavi gören Türk Sanat Müziği sanatçısı Adnan Şenses hayatını kaybetti.

 

Kanser hastası 78 yaşındaki sanatçının tedavisi Şişli Memorial Hastanesi'nde sürüyordu. Adnan Şenses'in en son basında yer alan fotoğrafı, yakın dostu işadamı Yılmaz Ulusoy ziyaretin de çekilmişti. 

 

DOKTORLARINDAN AÇIKLAMA

Adnan Şenses'in doktorları hastanede bir açıklama yaptı. Açıklama yapan doktorlardan İlhan Ocak, şu açıklamalarda bulundu:

 

 "Yaklaşık 3 yıldır mide kanseri dolayısıyla, tedavi görüyordu. Ve bu mide kanseri, tüm vücuduna yayılmıştı. Son 15 gündür de genel durumundaki bozulma nedeniyle hastanemize geldi. Burada kendisine destek tedavisi uygulandı. Bugün sabaha doğru solunum sıkıntıları artmaya başladı. Ve bugün akşam üzeri, solunum yetmezliğinden dolayı kendisini kaybetmiş bulunuyoruz."

 

Şenses'in diğer doktoru Mehmet Susam ise "Kendisi daha önce kalbiyle ilgili bir takım rahatsızlılar geçirdi. By-pass ameliyatı oldu. Ancak bu son dönemde malesef tedavisi olmayan kanserlerden mide kanserine yakalandı. Ve 3 yıl maksimum uzatabildiğimiz kadar destek tedavisi ile uzattık yaşam süresini. Bu süre içerinde tüm acılarını dindirmeye, bu süreyi kontrollü geçirmeye çalışmasını sağladık'' dedi.

 

SANATÇI DOSTLARI HASTANEYE GELDİ

 

Sanatçının ölüm haberini duyan, sanatçı dostları Alişan, Selami Şahin, Orhan Gencebay ve eşi Sevim Emre, Aslıhan Hünel ve CHP İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül de hastaneye geldi. 

Sarıgül, Adnan Şenses, Cuma günü Teşvikiye Camii'nde İkindi namazının ardından kılınacak, cenaze namazından sonra defnedileceğini belirterek, "Çok sevdiğim bir sanatçıydı. Ayrı bir dostluğum vardı. Geçen hafta geldim, Adnan ağabey ile dertleştim. Bütün Adnan Ağabey'i sevenlere başsağlığı diliyorum." dedi.