2013 yılının en iyi 10 film fragmanı
27.12.2013 02:41

 

Geride bırakmamıza birkaç gün kalan 2013 yılında gişe rekoru kıran filmler kadar bu yapımlara dikkat çeken fragmanlar da konuşuldu.

 

Bu fragmanlardan bazıları merakla beklenen filmler vizyona girmeden önce tıklanma rekorları kırarak filme olan beklentiyi artırdı. Bazen fragmanları o kadar vurucuydu ki neredeyse filmden daha çok ilgi gördü.

 

Fragman hazırlamak da film çekmek kadar zorlu bir sanatken bu fragmanların bazıları filme ilgiyi katladı. Bu filmlerden bazıları 2014 yılında gösterime girecek olmasına karşın şimdiden rekora rekor demiyor. İşte 2013 yılının en iyi 10 film fragmanı:

 

1- X-Men: Days of Future Past: X-Men serisinin yeni filmi 23 Mayıs 2014 tarihinde gösterime girecek. Ama şimdiden fragmanı 22 milyon 500 bine yakın kişi tarafından tıklandı. Mayıs ayına kadar bu sayının katlanarak gitmesi bekleniyor. Bryan Singer'ın yeniden yönetmen koltuğuna oturduğu filmde, Hugh Jackman, Jennifer Lawrence, Halle Berry, Ian McKellen, James McAvoy, Anna Paquin, Ellen Page, Michael Fassbender, Nicolas Hault rol alıyor. Fragmanda McAvoy'un canlandırdığı Xavier'in, ''Sizin geleceğinizi istemiyorum'' diye bağırdığı sahne ise fragmanın en çarpıcı bölümü...

 

 

                                   

 

 

2-Wall Street'in Kurdu/The Wolf of Wall Street: Ünlü aktör Leonardo DiCaprio'nun bir Wall Street brokerını canlandırdığı film, 3 Ocak 2014 tarihinde izleyici karşısına çıkacak. Yönetmenliğini DiCaprio'nun filmlerinde sıkça rol aldığı Martin Scorsese'nin üstlendiği yapımın fragmanı, 7 milyonun üzerinde tıklandı. Kanye West'in vurucu parçası Black Skinhead ile renklenen fragmanın en çarpıcı sahnesi ise en sonunda Leonardo DiCaprio ile Matthew McConaughey'nin göğüslerine vurarak ritm tuttuğu bölüm...

 

 

                                

 

 

3-Hızlı ve Öfkeli 6-Fast and Furious 6: Başrol oyuncusu Paul Walker'ın trajik bir trafik kazasında yaşamını yitirdiği film, gösterime girdiği dönemde gişe rekoru kırdı. Fragmanı da tıklanma rekorlarına imza atan film, kaliteli fragmanıyla da dikkati çekmişti. Ancak fragman, Walker'ın acı ölümüyle tıklanma sayısını artırdı. Paul Walker'ın da yer aldığı aksiyon dolu fragman, ''Hayaletlere inanır mısınız'' sözüyle dikkati çekiyor ve ironik bir durum yaratıyor.

 

 

                               

 

 

4- Demir Adam 3/Iron Man 3: Yılın en çok izlenen filmlerinden Demir Adam 3'te yeniden Robert Downey J.R kamera karşısına geçti. Fragmanı 22 milyondan fazla tıklanan fragmanda Mandarin'in ''Benim geldiğimi hiçbir zaman göremeyeceksiniz'' dediği sahne çarpıcı... Film, tüm dünyada gişe rekorları, fragmanı ise Youtube'da tıklanma rekorları kırdı. Bu arada, Robert Downey, yeniden Demir Adam olarak kamera karşısına geçmek üzere anlaşma imzaladı.

 

 

                               

 

 

5-Romantik Komedi 2- Bekarlığa Veda: Sevgililer Günü'nde gösterime giren film için ilki kadar başarılı olmadığı eleştirileri gelse de bu fragmanın filmden daha güzel olduğunu düşünenler de çoğunlukta. Engin Altan Düzyatan, Sinem Kobal, Sedef Avcı, Gürgen Öz ve Cemal Hünal'ın rol aldığı fragman, 4 milyonun üzerinde tıklandı. Fragmanın çarpıcı bölümü ise Ajda Pekkan'ın ''Yakar Geçerim'' parçası eşliğinde sahne alan 3 güzel yıldızın sahnedeki dansıydı. 

 

 

                               

 

 

6-Yerçekimi/Gravity: Başrolünü George Clooney ile Sandra Bullock'ın üstlendiği bu iki kişilik uzay macerası, 2013 yılının en kaliteli yapımları arasında yer alıyor. Fragmanı da en az film kadar başarılı bulunurken, 8 milyon 600 binin üzerinde kişi tarafından tıklandı. Sandra Bullock'ın yörüngede baş döndürücü bir hızla kendi etrafında dönüş sahnesiyle dikkatleri üzerine çeken fragmanda Bullock, ''Nefes alamıyorum'' dedikçe izleyici kendini uzay boşluğunda hissetti.

 

 

                               

 

 

7-Açlık Oyunları: Ateşi Yakalamak/The Hunger Games: Catching Fire: Jennifer Lawrence ve Liam Hemsworth'ün yeniden kamera karşısına geçtiği serinin ikinci filminin fragmanları, her seferinde ilgiyle izlendi. Her teaser çıkışında seyircinin daha da meraklandığı film de beklentileri karşılayacak düzeydeydi. 

 

 

                               

 

 

8- Düğün Dernek: BKM'nin yeni komedi filmi gösterime girer girmez gişede kelimenin tam anlamıyla deprem yarattı. Henüz ilk haftasında 1 milyonu ikinci haftasında 2 milyonu geçerek yılın en çok izlenen 10 filmi arasında ikinci sıraya yerleşen filmin 3 milyon izleyiciyi aşmasına kesin gözüyle bakılıyor. Filmde Murat Cemcir ile Ahmet Kural'ın seslendirdiği Entarisi Dım Dım Yar ise 10 milyon 735 bin kişi tarafından tıklandı ve tıklanmaya devam ediliyor. 

 

 

                                

 

 

9- Hobbit: Smaug'un Çorak Toprakları: The Lord of the Rings-Hobbit: The Desolation of Smaug: Hobbit serisinin merakla beklenen filmi de yılın sonlarına doğru izleyiciyle buluştu. İlk filmi heyecanlı bir noktada bırakan filmin fragmanında en çok iki Elf'in, yani Orlando Bloom ile Evangeline Lilly'nin sahneleri seyircide merak uyandırdı. 

 

 

 

                               

 

 

10- Hükümet Kadın: İkinci filmi daha çok seyirci toplayan filmin ilkinin daha başarılı olduğu yönünde eleştirmenler ve pekçok seyirci hemfikir. Ancak ilk Hükümet Kadın filminin tadı izleyicinin halen damağında. Fragmanı da film kadar sevilirken, 1 milyon 254 bin kişi tarafından tıklandı. ''Bak oğlum, kadından belediye reisi, anladın??'' cümlesiyle başlayan fragmanda en az film kadar sevildi.